Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktivity MŠ

 

         Celoškolní akce mateřské školy jsou doplňovány organizací besed, exkurzí, výletů, akcí jednotlivých tříd. Činnosti vedou ke vzájemné spolupráci mezi všemi třídami. Organizací a aktivní účastí na akcích je vytvořena potřeba sdružování, kamarádství a schopnosti ohleduplného chování. V soutěžení je posilováno sebevědomí a zdravá touha po uznání.

 

Rubriky

Příspěvky

Lateralita

21. 1. 2018

 

Logopedická prevence - výchova ke správné výslovnosti

10. 9. 2017

 

Lyžáček se Skaláčkem - fotogalerie

8. 2. 2017

Ostravská dopravní školička u nás ve školce

15. 12. 2016

 

Naučme se společně, jak se chovat bezpečně

2. 7. 2016

Dne 7. 4. 2016 proběhla v mateřské škole F. Formana v rámci dopravní akce „Naučme se společně, jak se chovat bezpečně". Během ní si děti měly možnost uvědomit, jak velkou odpovědnost mají za sebe a druhé v dopravním prostředí.


    Hlavní snahou bylo nenásilně, ale zábavně připravit všechny děti naší mateřské školy na to, aby se cítily v silničním provozu bezpečně. Této snahy se podařilo dosáhnout formou různorodých činností tematicky zaměřených na pravidla silničního provozu a pravidla chování v silničním provozu. Děti si ověřily, proč a jak je důležité být vidět za snížené viditelnosti, seznámily se s dopravními prostředky, musely umět správně a rychle reagovat na střídající se barvy semaforu. Také si procvičily znalost dopravních značek, jejich barvy, tvary, význam a možné riziko při jejich nedodržování. Velké soustředěnosti a pozornosti bylo potřeba při modelových situacích, kdy naši malí řidiči museli respektovat dopravní značky, jízdu ve správném pruhu, pokyny policistky, ale především se nesměli nabourat a nesrazit chodce na přechodu. Po náročných úkolech jsme shlédli naučné video shrnující všechny získané vědomosti. 


    Díky podpoře iBESIPU jsou všechny děti naší mateřské školy bezpečně vidět a chrání svůj život. Odměnou za aktivní účast dětí na této akci byly reflexní prvky, které nyní zdobí jejich oblečení.

 

Fotogalerie: "Naučme se společně, jak se chovat bezpečně"

 

Klubíčko

25. 4. 2016

 
Celý příspěvek / Rubrika: Aktivity MŠ / Komentářů: 0

Lyžák 2016

27. 1. 2016

 

Řeč a školní zralost z pohledu logopeda

11. 1. 2016

 

Samohlásky

29. 3. 2015

 

Dechová cvičení

22. 2. 2015