Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dopravní výchova

 

DUHOVÁ DOPRAVNÍ ŠKOLIČKA

 

Děti by měly získat vědomosti a zkušenosti z dopravní výchovy, aby si vytvořily správné návyky, vztahy k okolí a k lidem.

Dětem je nutné vštěpovat ukázněnost, vztah ke zdraví a hlavně opatrnost.

Je důležité u dětí rozvíjet ty vlastnosti, které ovlivňují jejich reakce při chování v určitých situacích, zejména paměť, pozornost, soustředěnost, ohleduplnost, vnímání i orientaci v prostoru a čase, tyto vlastnosti jsou velmi prospěšné pro jejich bezpečný pobyt venku.

 

 

s1.png195313204.pngs1.png

 

 

dopravka-1.pngdopravka-6.pngdopravka-3.png

dopravka-5.png

Reportáž TV Polar z dopravní akce můžete shlédnout ZDE

Fotogalerie: Naučme se společně, jak se chovat bezpečně!

 

obr6.png

text.png

dospelaci-nam-jdou-prikladem-.jpg

obr1.pngobr5.png

obr3.pngobr4.pngobr2.png

bez-nazvu.png

 

bez-nddazvu.png

domi.png

Fotogalerie výtvarných prací

 

 

 

 

 

Příspěvky

Ostravská dopravní školička u nás ve školce

15. 12. 2016

 

Naučme se společně, jak se chovat bezpečně

2. 7. 2016

Dne 7. 4. 2016 proběhla v mateřské škole F. Formana v rámci dopravní akce „Naučme se společně, jak se chovat bezpečně". Během ní si děti měly možnost uvědomit, jak velkou odpovědnost mají za sebe a druhé v dopravním prostředí.


    Hlavní snahou bylo nenásilně, ale zábavně připravit všechny děti naší mateřské školy na to, aby se cítily v silničním provozu bezpečně. Této snahy se podařilo dosáhnout formou různorodých činností tematicky zaměřených na pravidla silničního provozu a pravidla chování v silničním provozu. Děti si ověřily, proč a jak je důležité být vidět za snížené viditelnosti, seznámily se s dopravními prostředky, musely umět správně a rychle reagovat na střídající se barvy semaforu. Také si procvičily znalost dopravních značek, jejich barvy, tvary, význam a možné riziko při jejich nedodržování. Velké soustředěnosti a pozornosti bylo potřeba při modelových situacích, kdy naši malí řidiči museli respektovat dopravní značky, jízdu ve správném pruhu, pokyny policistky, ale především se nesměli nabourat a nesrazit chodce na přechodu. Po náročných úkolech jsme shlédli naučné video shrnující všechny získané vědomosti. 


    Díky podpoře iBESIPU jsou všechny děti naší mateřské školy bezpečně vidět a chrání svůj život. Odměnou za aktivní účast dětí na této akci byly reflexní prvky, které nyní zdobí jejich oblečení.

 

Fotogalerie: "Naučme se společně, jak se chovat bezpečně"