Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ostravská dopravní školička u nás ve školce

Začátkem listopadu jsme v naší Duhové školce přivítali paní lektorky ze Světa techniky, které si pro nás připravily pestrou a bohatou nabídku vzdělávacích programů ze světa dopravní výchovy.

20161115_113453.jpg

Rádi se dozvídáme nové věci a také děláme vše proto, abychom se naučily správně a bezpečně chovat v silničním provozu.

 

Moc se nám líbili všechny čtyři na sebe navazující vzdělávací programy Kamarád semafor, Honzík ve světě dopravních značek, Svět dopravních prostředků a Bezpečně do školky.

 

Kamarád semafor nás vedl k pochopení a porozumění symbolům a barev signalizace na světelných semaforech a k nutnosti řídit se jimi v běžném dopravním chování. Náš nový kamarád Honzík nás seznámil s významem elementárních dopravních značek. Učil nás dopravní značky rozpoznat a respektovat z pozice účastníka v dopravních situacích. Naučily jsme se také rozlišovat dopravní prostředky, umíme je pojmenovat podle druhu, místa pohybu, účelu. Dobře už známe, jaké jsou pravidla pro chodce, spolujezdce a cestující v dopravních prostředcích. Víme, jak bezpečně nastoupit a vystoupit z auta, ale také z tramvaje a autobusu. Víme, proč a jak používáme bezpečnostní pásy, ale i další věci například, co se smí a nesmí dělat na zastávce. Poslední program Bezpečně do školky nás vedl k uvědomění si nebezpečí, se kterým se můžeme ve svém okolí v blízkosti dopravních situací setkat. Vše jsme pozorně poslouchali, protože chceme vědět, jak se nebezpečí vyhnout a chránit se před ním. Proto uděláme vše pro to, aby nás řidiči dobře viděli. Budeme nosit reflexní oblečení a pamatovat si, kde, kdy a jak přecházet silnici a nespoléhat na to, že každý řidič u přechodu pro chodce zastaví.20161115_113340.jpg

 

20161129_110903.jpgA protože jsme moc šikovné děti, splnily jsme všechny úkoly správně. Za odměnu jsme si domů odnesly krásné řidičské průkazy.

 

Jsme moc rádi, že k nám přijely paní lektorky ze Světa techniky a předaly nám užitečné informace, které si budeme navždy pamatovat.

snmek-mobilbarunovy287.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie: Zábavné dopoledne s Ostravskou dopravní školičkou