Jdi na obsah Jdi na menu
 


Polytechnické vzdělávání

Záměrem polytechnického vzdělávání je probudit zájem a rozvoj technického myšlení již v předškolním věku. Rozvíjíme technické myšlení dětí, jejich tvořivost, představivost, manuální zručnost. Chceme, aby děti pochopily, že každý výrobek, který vidí před sebou, musel někdo vymyslet a vyrobit. Děti experimentují. Tím dojde k pochopení souvislostí takových jevů a postupů, jaké se dějí v reálné praxi. Co je to a jak to funguje. V MŠ mají děti velké množství pomůcek, které motivují k rozvoji technických dovedností. 

 

Pomocí konstruktivních her a stavebnic rozvíjíme pracovní dovednosti a manuální zručnost dětí. Učíme je samostatnosti při hledání postupů během jednotlivých činností. Vytvářením racionálního vztahu k technice, aplikací technických poznatků a vytvářením postupů rozvíjíme tvořivé technické myšlení. Zapojováním dětí do manuálních činností podporujeme touhu tvořit a získávat správné pracovní návyky.

 

Součástí polytechnické výchovy je také využívání moderních informačních technologií (počítače, tablety, interaktivní tabule).

 

Fyzika, chemie, biologie – nudná věda? Ne!!! My rádi experimentujeme, děláme pokusy a objevujeme všemi smysly.