Jdi na obsah Jdi na menu
 


Daňová sleva pro rodiče, kteří mají dítě umístěné v mateřské škole

Daňová sleva pro rodiče /zákonné zástupce/, kteří mají dítě umístěné v mateřské škole.

 

 

Na základě novely zákona č. 586/1992, o dani z příjmu rodiče předškolních dětí si nyní budou moci odečíst z daní náklady na školku. Daňová sleva se týká rodičů, kteří mají děti v mateřské škole či v jiném zařízení pro děti předškolního věku. Slevu do výše 9 900 Kč si budou moci odečíst v daňovém přiznání za rok 2016. Tato sleva neovlivní jiné slevy – roční slevu na poplatníka, ani slevu na dítě.

Daň si bude moci odečíst jeden z rodičů dítěte navštěvujícího mateřskou školu. Rodiče si budou muset nechat potvrdit výši výdajů, příspěvek na částečnou úhradu neinvestičních nákladů – tzv. školné, které platí za školku. Jak již bylo výše uvedeno, z daní si můžete odečíst maximálně 9 900,- korun a to za každé dítě, které navštěvuje předškolní vzdělávání. Jde o částku, která je ohraničena výší minimální mzdy.

Slevu bude možné uplatnit jednorázově za uplynulý rok. Nebude tedy vyplácena v každém měsíci v roce jako je to například u slevy na dítě. Rodiče mohou slevu využívat maximálně do věku sedmi let dítěte. Jakmile dítě nastoupí ke školnímu vzdělávání, nárok na slevu zaniká.

Zaměstnaní rodiče předkládají potvrzení svému zaměstnavateli do 15. února 2017.

 

 

V případě zájmu o potvrzení výše vynaložených výdajů za umístění dítěte v MŠ, předejte vyplněnou žádost paní učitelce ve třídě. Potvrzení Vám předá paní učitelka do 10 pracovních dnů.

 

 

Vzor žádosti si můžete vyzvednout ve třídě nebo stáhnout zde.