Jdi na obsah Jdi na menu
 


Březen 2018 u Motýlků

Březen za kamna vlezem. A toto pořekadlo se potvrdilo. Venku bylo ještě docela zima, byl sníh a přitom už by mělo být pěkně. Proto jsme si ještě postavili sněhuláka, a taky nakreslili, ale pak už jsme přivolávali sluníčko a jaro.

Měli jsme karneval, skákali jsme, tancovali, soutěžili a hodnotili se i masky. Ale protože byli masky krásné a zajímavé, vyhráli v soutěži všichni. Také měl náš kamarád narozeniny, tak jsme mu přáli hodně zdraví a štěstí. Dostali jsme i dobrůtku, kterou mu pro nás připravila jeho maminka.

Ve školce jsme si nacvičovali, jak se připravuje piknik a na výletě v Bělském lese jsme si to zopakovali. Na výletě jsme po pikniku hledali ztracený poklad, který pro nás připravil na barevném kopečku velikonoční zajíček. Hledali jsme, hledali a představte si, našli jsme. Samé dobroty! Děkujeme zajíčku!

Naše školka má letos 25 let, dostali jsme bílá trička, která jsme si barvami pomalovali. Pomáhali nám přitom naši rodiče, prarodiče. Naše školka je duhová školka, malovali jsme duhu a vše, co je s ní spojeno – mráčky, kytičky, šnečky, a jiné obrázky. Povedlo se nám to!

Také jsme měli velikonoční dílnu. Malovali jsme, ale na dřevo – vajíčka, pomlázky, velikonočního zajíce, slepičku, a další velikonoční motivy. I výzdobu jsme nezanedbali.

Tento měsíc byl velmi náročný na různé akce, ale tímto jsme neskončili.

Duben je měsíc bezpečnosti, my znovu začínáme jezdit na koloběžkách a budeme se učit  dopravní značky na dopravním hřišti.