Jdi na obsah Jdi na menu
 


duben 2017 u Motýlků

Začalo jaro. Sice venku nebylo ještě počasí, které by nám ukazovalo jaro, ale nám to vůbec nevadilo. Vydali jsme se na cestu za pohádkovým klubíčkem. Prošli jsme pohádkami, ale také jsme se učili pohádky povídat a hrát loutkové divadlo. Líbilo se nám to a kamarádi měli radost.

Také jsme se připravovali na velikonoce. Vytvořili jsme si slepičky, ty nám snesli vajíčka a my je pak zdobili.

Prošli jsme si také statkem a naším dvorečkem a učili jsme se pojmenovat domácí zvířata. Také jsme třídili zvířata ze ZOO a domácí.

A protože jaro by na nás mělo každou chvíli zaťukat a ukázat sluníčko, učili jsme se poznávat jarní kytičky, rytmizovat říkanky a rozpočítadla. Hráli jsme také jarní hry a chodili jsme ven na procházku.

Máme velice rádi pohyb, proto jsme se rozhodli jít opět do tělocvičny, kde jsme si nejen zahráli hry – Na jelena, Na kočku a myš, ale také jsme si užívali na nářadí – houpali jsme se na kruzích, běhali jsme a házeli s míči.

Taky jsme pozvali rodiče na prohlídku nových hraček nejen na oromotoriku a dechové cvičení, ale také na rozvoj smyslů a slovní zásoby. Rodiče si vyzkoušeli nové hudební nástroje na muzikoterapii a poslechli si jejich tóny.

V měsíci květnu se můžeme těšit na dopravní hřiště, které bude kontrolováno policií  a zavítají k nám děti z Polska.