Jdi na obsah Jdi na menu
 


Duben 2018 u Motýlků

Tak se nám prázdniny pomalu blíží, ale u nás je stále veselo. Tento měsíc byl pěkný a teplý a my jsme se nejen naučili o zvířátkách a jejich mláďatech, taky jsme si zasadili svou zahrádku, připomněli jsme si, jak se chovat na silnici.

V rámci projektu „Malý badatel“ sledujeme vývoj a líhnutí motýlů, které budeme vypouštět do přírody. Zatím se nám housenky zakuklily a my sledujeme, kdy se z nich vylíhnou krásní motýlci. Také jsme sadili semínka, která jsme z projektu získali, a každý den sledujeme, jak se mění v rostlinky.

Celý jeden týden jsme si povídali o zahrádce, kytičkách a hlavně o vodě, která je velmi důležitá nejen pro lidi, ale také pro přírodu. V pátek jsme se vydali k Ostravici, abychom „otevřeli jaro“ – hodili pomyslný klíč do vody. U řeky jsme pouštěli lodičky, házeli jsme žabky, na břehu jsme si udělali piknik a snědli jsme všechny dobroty, které nám maminky přichystaly. Počasí nám přálo a my se vrátili z výletu spokojeni a unaveni.

Do konce školního roku nás čeká velká akce na zahradě mateřské školy „Barevný svět duhy“ .  Rodiče jsou včas informováni o plánovaných akcích v šatně dětí.