Jdi na obsah Jdi na menu
 


Září 2018 u Motýlků

A máme opět září a začíná nový školní rok a my se těšíme, co budeme dělat a kolik přijde nových kamarádů. Místo chlapců, kteří již nastoupili do základní školy k nám do Motýlků přišli noví kamarádi. Po vzájemném seznámení jsme se pustili do práce. Učíme se stříhat, lepit čistě, procvičujeme mluvidla, pracujeme s interaktivní tabuli a počítačem, kostkami, stavebnicemi.

Zaměřujeme na environmentální výchovu s ekologií, a proto jsme již tento měsíc jeli tramvají na výlet do Bělského lesa, kde jsme plnili úkoly, abychom byli pasováni na přírodovědce.

I letos se budeme učit důležitou činnost, a tou je práce ve skupinkách. Ještě nám to nejde, ale určitě se zlepšíme a na konci roku budeme zvládat spolupracovat společně.

Každé pondělí máme k dispozici dopravní hřiště. Rádi jezdíme na koloběžkách, ale učíme se taktéž chodit přes přechod a poznávat dopravní značky. Také u nás ve školce byla Městská policie a pomáhala nám pochopit různé situace na silnici, povídali si s námi o zatýkání nehodných lidí.

V měsíci říjnu nás čeká Drakiáda, kterou pořádá Spolek rodičů Duhovka.