Jdi na obsah Jdi na menu
 


Červen 2018 u Pejska a kočičky

Červen, to je měsíc v létě, který teplem zahřeje Tě.

V červnu rostou jahody, koupeme se u vody, v červnu také končí škola.

Každý školák výská: "Hola!"

 

Školní rok utekl jako voda a my si užíváme poslední společné chvíle v mateřské škole. Červen byl pro nás velmi zajímavým měsícem, plný výletů, exkurzí a krásných zážitků. Naše první výprava byla tajuplná, plná překvapení. Den dětí jsme oslavili plněním úkolů, hledáním pokladu, se sladkou ledovou odměnou na konci J. Příležitost vydovádět se měly děti při skákání na trampolíně.

S dětmi jsme se také vydali do Dinoparku, kde jsme se seznamovali s pradávnými tvory. Dinosauří téma korespondovalo s třídním tématem- Naše planeta Země. Znalosti o ochraně naší planety jsme si upevnili při další exkurzi v Bartošovicích, kde se nachází záchranná stanice ohrožených ptačích druhů.

V rámci celoškolního projektu „Malý badatel- Malý biolog“ se děti zúčastnili besedy s veterinářem a prohloubily si tak poznatky o domácích a cizokrajných zvířatech. Během výuky měly děti k dispozici figurky zvířat z celého světa a také velkou mapu světa. Samotný vznik planety a počátek života na Zemi děti poznaly při přednášce s p.učitelkou Evou, s využitím časové osy a názorných pomůcek. Malý biolog se zajímá nejen o zvířata, ale také o rostliny. Exkurze do Arboreta Nový Dvůr byla pro děti skvělou příležitostí, poznat zajímavé rostliny, stromy. Krásná exkurze byla zakončena výstavou cizokrajných motýlů.

Společně jsme se rozloučili se školáky, které čeká po prázdninách první třída ZŠ. Všem školákům přejeme spoustu nových kamarádů a radostných chvil v první třídě. Bude se nám po všech moc stýskat a věříme, že nás naši kamarádi budou navštěvovat.

Protože všechny děti z Pejska a kočičky udělaly za ten rok velký kus práce, byly oceněny vysvědčením J .

 

Všem rodičům a prarodičům děkujeme za spolupráci a přejeme slunečné letní prázdniny.

V září se budeme na všechny moc těšit!