Jdi na obsah Jdi na menu
 


květen 2017 u Pejska a kočičky

Ahoj všichni kamarádi!

 

Květen je měsíc, kdy mají všechny maminky na světě svátek, a proto ani ty naše nemohly přijít zkrátka. Všem maminkám jsem s láskou vyrobili krásné srdíčkové závěsy, přáníčka a náhrdelníky a doufáme, že jsme všem maminkám udělali velkou radost!  :)

Protože máme ty naše maminky moc rádi, zkoušeli jsme si ve školce také různé práce, které maminka doma dělá. Jako je třeba věšení prádla, umývání a utírání nádobí, zametání nebo skládání prádla. Takže teď už se milé maminky nemusíte bát nám takovou práci občas svěřit, protože my už to všechno umíme a moc rádi vám pomůžeme!! :)

Ale protože rodinu netvoří jenom maminka, povídali jsme si také o všech ostatních členech rodiny a snažili jsme se zjistit a zapamatovat si jejich křestní jména. 

Zúčastnili jsme se celoškolní akce „Naučme se společně, jak se chovat bezpečně“, kde jsme plnili dopravní úkoly na stanovištích, dohlíželi na nás opravdoví policisté. Poznáme základní dopravní značky, orientujeme na přechodu pro chodce, dbáme pravidel bezpečného provozu.

Pravidelně navštěvujeme pískoviště a zahradu MŠ. Sami se převlékáme do oblečení na pobyt venku, obouváme boty, školáci za dokážou zavázat tkaničky. Ve slunečných dnech nesmíme zapomenout na pokrývku hlavy a opalovací krém!

 

A co nás čeká v červnu?

 

Spoustá zábavy, výletů a zážitků!!!

 

8. 6. se budeme společeně s ostatními kamrády ze třídy fotografovat, abchom měli krásnou památku na uplynulý školní rok.

9. 6. pojedeme prozkoumat dinosaury do Dino parku, tak nám prosím zabalte do batůžku pití a také krabičku, do které nám dají paní kuchařky ze školky dobrou svačinku.

15. 6. pojedeme navšívit zvířátka do ostravské ZOO. Informace o výletu budou včas na nástěnce v šatně, tak ji bedlivě sledujte.

A chystáme také příjmné relaxační odpoledně pro rodiče, takže se už teď můžete těšit!