Jdi na obsah Jdi na menu
 


Listopad 2018 u Pejska a kočičky

Podzim už je za námi a zima pomalu klepe na dveře!

V měsíci listopadu jsme se toho spoustu naučili. Povídali jsme si o podzimu, o přírodě, o zvířatech, které bydlí v lese a jak se chystají na zimu.

Vzdělávací činnosti máme obohaceny o netradiční výuku na tabletech a interaktivní tabuli, kde si děti rozšiřují své vědomosti pomocí vzdělávacích programů.

Dalším obohacením jsou pro děti smyslové hry, při nichž rozvíjí nejen smysly (zrak, sluch, hmat, čich), ale také pozornost a kolektivní sounáležitost. Děti se naučily pomocí jednoduchého barevného notového záznamu zahrát písně na zvonečky, s pomocí netradičních nástrojů zvládnou zahrát krátkou pohádku o počasí.

V rámci projektu Malý Badatel- Malý mechanik sestrojují děti dopravní prostředky a modely podle plánku, šroubují matice, zatloukají hřebíčky… Díky tomuto projektu se mohly děti zúčastnit exkurze do Muzea Tatra v Kopřivnici a prohloubit si tak znalosti z oblasti dopravy.

Děkujeme všem rodičům a dětem, kteří se zúčastnili celoškolní soutěže Automobil budoucnosti. Automobily jsou originální a můžete si je prohlédnout v galerii MŠ.

 

Za třídní kolektiv p.uč.Míša