Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prosinec 2017 u Pejska a kočičky

Tak už k nám přišel prosinec a s ním také vánoční čas, který byl plný příprav, očekávání, zážitků, tvoření, těšení se na Vánoce. 

 

Na začátku měsíce jsme měli trošku strach, protože jsme věděli, že za námi do školky přijde Mikuláš, čert a anděl. Obzvláště z čerta jsme měli trochu obavy, protože co kdyby si nás náhodou chtěl odnést do toho jejich pekla!! Takže jsme nenechali nic náhodě a naučili jsme se spoustu krásných básniček a písniček, abychom mohli čertovi ukázat, že ve školce pilně pracujeme a že jsme moc šikovní. Nakonec to dobře dopadlo a nikoho z kamarádů si čert neodnesl.

 

Plno krásných zážitků nás čekalo v divadélku. Zvládli jsme cestu tramvají a v KD Akord jsme shlédli vánoční představení Jů a Hele se těší na Vánoce. Protože se nám v divadle moc líbí, plánujeme brzy navštívit i loutkové divadlo.

 

Potom už jsme se opravdu mohli začít pořádně těšit na Vánoce! Společnými silami jsme si vánočně vyzdobili třídu, nazdobili vánoční stromeček, vyrobili adventní věnce a už zbývalo jen čekat, jestli za námi dorazí i Ježíšek a něco hezkého nám nadělí. A dočkali jsme se! Asi jsme byli opravdu moc hodní, protože jsme dostali spoustu krásných nových hraček, se kterými si teď můžeme hrát.

 

Ale protože jsme hodné děti a máme všichni moc rádi naše rodiče, tak jsme se rozhodli, že i rodičům uděláme adventní čas hezký a připravili jsme si pro Vás Vánoční zpívání. S kamarády jsme poctivě nacvičovali pásmo písní a říkadel a dalo nám to velkou práci. Moc nás potěšil výsledek našeho snažení. Děkujeme všem rodičům, prarodičům, kteří nás přišli podpořit a odměnili nás svým potleskem. S přáním šťastného roku 2018 a hrníčkem ovocného punče jsme se rozloučili před krátkými prázdninami.

 

Ale teď už nás čeká leden a s ním také nový rok! My doufáme, že ten příští rok bude pro nás i pro Vás přinejmenším tak hezký jako ten rok minulý, a nejlépe ještě o fous lepší!

 

A co nás v lednu čeká?

 

Budeme si povídat o novém roce, o našich přáních, o zimních sportech. 12.ledna 2018 v pátek za námi přijde paní logopedka, proto prosíme rodiče o poctivou domácí přípravu. J