Jdi na obsah Jdi na menu
 


Říjen 2018 u Pejska a kočičky

Tak už máme za sebou i měsíc říjen, a když se ohlédneme, uvidíme, že jsme toho během tohoto měsíce zvládli opravdu hodně. 

Celý tento měsíc jsme se zabývali tématem "PODZIM" z mnoha různých stran. Nejprve jsme si povídali o tom, které ovoce a zelenina na podzim rostou a proč jsou pro nás dobré. Také jsme se naučili pohádku O veliké řepě, kterou jsme si dokonce zahráli v kostýmech. Připravili jsme si ve školce ovocné a zeleninové saláty, na kterých jsme se potom společně moc pochutnali a děkujeme všem rodičům, kteří nám na ně něčím malým přispěli. :) Také jsme si kochali krásou barevného podzimu, prohlížely jsme si zbarvení listí na stromech, sbírali jsme a učili se poznávat různé plody podzimu, jako kaštanu, žaludy apod., ze kterých jsme si poté společně vytvořili krásnou podzimní výzdobu.

 

V říjnu jsme také byli pozváni do naší školkové kuchyně, kde nám paní kuchařka ukazovala, jak se vyrábí výborné pomazánky a mohli jsme ji s tím také trochu pomoci. O to více nám potom pomazánka chutnala, kde jsme si ji sami mazali na chleba.

 

A aby toho nebylo málo, tak jsme si byli pořádně zacvičit v e velké tělocvičně, kterou nám půjčila základní škola, a kde jsme si mohli vyzkoušet, jak se hraje fotbal, houpe na kruzích, hází na basketbalový koš apod.

 

A co nás čeká v listopadu?

 

  • Ještě chvíli si budeme povídat o podzimu - tentokrát o tom, co dělají zvířátka v přírodě a jak se pomalu chystají na zimu.
  • 19. 11. pojedeme do Loutkového divadla (bližší informace očekávejte na nástěnce v šatně)
  • 19. 11. také přivítáme všechny rodiče na společném třídním podzimním tvoření