Jdi na obsah Jdi na menu
 


Únor 2018 u Pejska a kočičky

 

V únoru se toho v naší třídě udála opravdu spousta a spoustu nových věcí jsme se společně naučili.

Na začátku měsíce jsme byli se školáky na návštěvě v základní škole, kde byla moc milá paní učitelka, která nám společně s dětmi ukázala, co všechno se ve škole učí a sami jsme si mohli vyzkoušet jaké to je sedět a učit se ve školních lavicích.

Ale v učení jsme nezaháleli ani ve školce. Naučili jsme se toho spoustu o různých povoláních a mnoho věcí jsme si také sami vyzkoušeli. Víme, jak se posílá dopis a víme, že poslané dopisy nám doručí pan pošťák. Také víme, co v práci dělá pan pekař a paní pekařka a sami jsme si vyzkoušeli, jak se peče linecké pečivo.  Vyzkoušeli jsme si, co dělá pan doktor a pan veterinář a víme jaký je mezi nimi rozdíl. Také už víme, kdo je pan kominík a zkusili jsme si, jak se staví komín nebo jak se na takový komín leze po žebříku. Také jsme si vyzkoušeli jaké to je být zahradníkem, naučili jsme se, jak se starat o rostliny a také jsme si ve třídě každý vypěstovali vlastní rostlinu.

Také jsme se předvedli jako šikovní umělci a vytvořili jsme spoustu krásných obrázků na téma: DUHOVÁ ŠKOLKA OČIMA DĚTÍ, které si nyní můžete prohlédnout v Galerii dětských prací v koridoru školky.

 

A CO NÁS ČEKÁ V BŘEZNU?

 

  • Karneval  - 8.3.
  • Jarní prázdniny  12.3 - 16.3.
  • Třídní schůzky a společné malovaní na dětská trička  19.3.