Jdi na obsah Jdi na menu
 


Březen 2017 u Krtečka

Březen u Krtečka 

V březnu se konečně oteplilo natolik, abychom mohli vytáhnout koloběžky a vyrazit na dopravní hřiště. Protože jsme na bezpečnost na silnicích skoro odborníci, zapojili jsme se do výtvarné soutěže na téma „Jak se správně (ne)chovat na stezce pro chodce a cyklisty”. A představte si, že Dominička z naší třídy získala jednu z hlavních cen! Kreslení nás baví, a tak si naše výtvarné práce s dopravní tematikou můžete prohlédnout cestou do školky v galerii „Na plotě“.

V polovině března navštívila školku výživová poradkyně. Na odpolední besedě si s našimi rodiči, učitelkami i kuchařkami povídala o tom, jak bychom se měli správně stravovat. Také my ve třídě jsme se věnovali tématu zdravá výživa.  Uvědomili jsme si, že vhodnou stravou dokážeme předcházet mnoha nemocem a že vitamíny z ovoce a zeleniny jsou nejlepší bojovníci proti nepřátelským bacilům.

Konečně přišlo jaro a my jsme vyrazili do přírody. Pozorovali jsme první jarní květiny a učili se je pojmenovat. Vyhlíželi jsme, jestli už raší listy na stromech, a poslouchali zvuky jara. Také ve třídě a v šatně jsme si udělali jaro pomocí vlastnoručně vytvořených obrázků oveček a rozkvetlých luk. Nakonec jsme vyseli semínka na tácek s navlhčenou vatou a teď s napětím čekáme, co nám vlastně vyklíčí. Znáte pohádku o tom, jak Křemílek s Vochomůrkou zasadili semínko? Místo fialy jim vyrostla divizna. My se spíš bojíme, aby to nebyla masožravá květina.

Krásný začátek jara přejí všichni z Krtečka.