Jdi na obsah Jdi na menu
 


Červen 2017 u Krtečka

Červen u Krtečka

Červen byl měsíc výletů a oslav. Jako první jsme oslavili Den dětí. Vypravili jsme se k řece Ostravici, do míst, kde jsme na začátku podzimu pozorovali ryby. Nevěřili byste, jak se to tam za těch pár měsíců změnilo! Všude kolem nás moře trávy a kytek, plno vůní a barev. Přinesli jsme si s sebou kromě svačin i papírové lodičky, které jsme pouštěli po řece. Předtím, než vypluly, jsme do nich zašeptali přání a věříme, že se nám splní. Chytali jsme také duhové bubliny z obřího bublifuku a po návratu do školky nás čekala sladká tečka – vanilkový nanuk. Za pár dní jsme si užili oslavu Dne dětí znovu – tentokrát se skákacím hradem, trampolínou, cestou kolem světa a rytířským kláním.

Horké počasí přálo výletům, a tak jsme se vypravili za zvířátky do ostravské ZOO. Snad každý tam našel své oblíbené zvíře, a kdyby nám to paní učitelky dovolily, tak bychom Vám přivezli slony, opice i žirafy.

Podívali jsme se také do letního lesa. Bělský les nám ve své stinné náruči nabídl prostor pro hry i zkoumání. Viděli jsme studánku, malé žabky a Péťa dokonce srnu.

Červen byl ale i měsícem loučení. Na závěrečné besídce jsme rodičům a všem hostům ukázali, co jsme se v letošním školním roce naučili, a rozloučili se s těmi kamarády, kteří už po prázdninách půjdou do školy.

Nejen jim, ale i Vám všem přejeme krásné léto, a abyste vždycky vykročili pravou…