Jdi na obsah Jdi na menu
 


Duben 2017 u Krtečka

Duben u Krtečka  

Začal duben a ze semínek, která jsme koncem března zaseli, nevyrostly ani fialy, ani masožravky, ale řeřicha. Skvěle chutnala nejen na chlebu s máslem, ale i jen tak samotná. Paní učitelka dokonce o našem pěstitelském nadšení natočila krátký film.  Po úspěchu s pěstováním rostlinek jsme se rozhodli k dalšímu kroku. Pořídíme si zvířátko. Jenže jaké? Vyhráli to mravenci. Ze speciální směsi jsme připravili průhledný modrý gel a zaseli do něj semínka, aby měli mravenci stejné podmínky jako ve svém přirozeném prostředí. Pak jsme se vypravili ven a snažili se nějaké mravence ulovit. Zatím jich máme jen pár, ale těšíme se, až se naše mraveniště rozroste a my budeme moci pozorovat, jak tihle drobní živočichové žijí.

Dalším dubnovým tématem bylo město a život v něm. Zhlédli jsme kratičký dokument o Ostravě a povídali si o tom, co všechno tady máme. Divadlo, bazén, kluziště, školy a školky… Bylo toho opravdu hodně. Ale protože v Ostravě je nejen spousta budov, ale také mnoho lidí, aut a tramvají, může se stát, že dojde k nehodě. Co dělat, když se k nějaké nachomýtneme, jsme si vyzkoušeli v dramatických scénkách. Už víme, že voláme 112, představíme se a nezapomeneme říct, kde se nehoda stala. Hasiči, policie a zdravotníci mají pohotovost i v noci, takže můžeme volat kdykoliv. Úplně nejlepší však je dodržovat pravidla a dělat všechno tak, aby se žádná nehoda nestala.

V polovině dubna jsme se začali chystat na Velikonoce. Třídu jsme vyzdobili jarními obrázky, do vázy dali zlatý déšť a povídali si o tom, co Velikonoce znamenají. Také jsme připravili přání pro rodiče.

Sotva se přehouply Velikonoce, začalo velké chystání a těšení. Že nevíte na co? Přece na školku v přírodě! Na konci dubna totiž čekal některé z nás týdenní pobyt v přírodě. Škoda jen, že počasí vypadalo spíš jako v půlce února než na konci dubna.  Ale co… nám přece nějaký déšť, mráz ani zánět spojivek nevadí. Přes všechny tyhle překážky jsme si to moc užili.

Přejeme Vám, ať si také umíte užít každý den, ať už se v něm stane cokoliv.