Jdi na obsah Jdi na menu
 


Květen 2017 u Krtečka

Květen u Krtečka 

Květen je měsíc, v kterém slaví svátek všechny maminky, proto jsme se hodně zabývali rodinou a vším, co s ní souvisí. Pro naše maminky jsme připravili krásné přáníčko a obrázek. V rámci projektu „Rozhlédni se tu a tam, uvidíš, že nejsi sám“ nás čekala muzikoterapie s paní asistentkou Naďou, která si pro nás připravila Africkou pohádku. Seznámili jsme se s netradičními hudebními nástroji, jako je ocean drum, sansula nebo dešťová hůl, a mohli jsme si i vyzkoušet, jak se na ně hraje.

Ve čtvrtek 11. května nás navštívila skupina dětí a učitelek z polských mateřských škol. Ukázali jsme jim naše oblíbené činnosti (interaktivní pomůcky, překážkovou dráhu, materiály k dopravní a rozumové výchově) a pak se někteří z nás společně s nimi vypravili do Světa techniky. Polským dětem se u nás moc líbilo a my už se těšíme, až se za nimi podíváme do Polska.

V úterý 16. května jsme prožili Den s Městskou policií. Paní učitelky připravily na hřišti stanoviště, na kterých jsme se zábavnou formou učili o bezpečném chování nejen v silničním provozu. Ale co bychom vám povídali, když se můžete na vlastní oči podívat na https://polar.cz/porady/expres-ostrava-jih/expres-ostrava-jih-23-05-2017-16-45

Měsíc květen jsme zakončili velkým výletem na Kunín. Prohlédli jsme si zámek i přilehlý park. Viděli jsme, jak se na zámku dříve bydlelo, a také obrazy významných majitelů, třeba Marie Walburgy, která pro děti poddaných otevřela přímo v zámku školu. Vyzkoušeli jsme si divadelní kostýmy a seznámili se s různými typy loutek. Pak jsme zhlédli pohádkové představení o Janku Peciválovi a na závěr nás čekaly grilované špekáčky. Byl to prima den.

Vlastně celý květen byl plný takových prima dnů! Už se těšíme na léto a nové zážitky, které s sebou přinese.