Jdi na obsah Jdi na menu
 


Leden 2018 u Krtečka

Témata měsíce:  KRALOVÁNÍ PANÍ ZIMY

                               SVĚT VĚČNÉHO LEDU A SNĚHU                                              

 

S úsměvem a plní očekávání, co nás čeká a nemine, Vás vítáme v Novém roce 2018 v plném počtu u Krtečků.

Cílem celého měsíce byl rozvoj povědomí o okolním světě a přírodních cyklech, které se ve světě stále opakují a ovlivňují život člověka i celé přírody. Nesmíme opomenout rozvoj manipulačních a sebe-obslužných dovedností.

Prožili jsme toho opravdu mnoho. První dva týdny byly zaměřené na seznámení s kalendářem (měsíce, dny), a koloběhem ročních období, změny v přírodě, proměnu vody, oblékání v zimním období. Asi nejvíce nás bavili různé sportovní aktivity s obměnami, cvičení dle vzoru za doprovodu hudby, dechové cvičení a překážkové dráhy. Naučili jsme se píseň „Jaro, léto, podzim, zima“, která nás stále doprovází při různých činnostech. Zaujalo nás denní téma s názvem „Koulování s čísly“, kde bylo naším úkolem správně počítat, číst číselné symboly, pracovat s plastelínou vytlačovat do ní čísla.

V druhé polovině měsíce nás zaujalo kouzlení se sněhem, kde jsme si povídali „Jaký je sníh“, pokračovali v práci na interaktivní tabuli- obrázky- zima- krajiny a v poslední řadě nás pobavila hra se skleněnými kamínky, která proběhla ve skupině. V dalším podtématu s názvem „ Krajina ledu“ jsme si připomněli hry se jmény, práci s obrázky zamrznuté vody v zimní přírodě. Naší šatnu a třídu ozdobily krásné výtvory, jako například sněhové koule s daným měsícem, písmenková abstraktní malba, vločky se jmény. V neposlední řadě nás uchvátila práce s keramikou, každý dle své fantazie vytvořil přímo „Umělecké dílo“.

Už teď se těšíme, co nám přinese následující měsíc únor.

Vaše děti a p. učitelky.