Jdi na obsah Jdi na menu
 


Listopad 2016 u Krtečka

Listopad u Krtečka

Začátkem listopadu jsme v naší třídní hře konečně dopluli k vytouženému pokladu. Čekalo nás ještě několik úkolů (například malý námořnický karneval), ale nakonec jsme skutečně získali kouzelné heslo a začarovaná truhlička se naplnila zlatem. Někteří z nás nosí zlaté kamínky po kapsách dodnes.

V listopadu jsme pokračovali ve zkoumání podzimní přírody. Tentokrát jsme se zaměřili na lesní zvířata a jejich přípravy na zimu. Poslechli jsme si příběh o veverce, zahráli si na jezevce v noře a měli jsme dokonce možnost důkladně si prohlédnout a osahat vyčiněné kůže ze srnce, lišky, jezevce a muflona. Povídali jsme si také o čápech a podzimním počasí.

Ve čtvrtek 10. listopadu jsme navštívili expozici Dětský svět ve Světě techniky v Ostravě – Vítkovicích. Co jsme tam viděli, si můžete prohlédnout na webových stránkách http://stcostrava.cz/detsky-svet.

Naše školka má nejen své dopravní hřiště, ale připravuje pro nás i hodně programů z dopravní výchovy. V listopadu k nám třikrát přijely paní učitelky z Ostravské dopravní školičky, které si pro nás přichystaly různé hry, soutěže a vyprávění. Moc se nám líbily příběhy Náš kamarád semafor, Honzík ve světě dopravních značek a Svět dopravních prostředků. Už se na ulicích a silnicích vyznáme zas o něco líp!

Nezanedbáváme ani pravidelná logopedická cvičení. V pondělí 21. 11. nás navštívila paní logopedka a s některými z nás si chvíli povídala a dávala nám nejrůznější úkoly. Všechno jsme samozřejmě zvládli a už se těšíme, až přijede příště. Bude to 16. prosince.

Koncem listopadu jsme se vydali na cestu až do daleké Austrálie. Zapojili jsme se totiž do celoškolkového projektu Rozhlédni se tu a tam, uvidíš, že nejsi sám. Seznámili jsme se s australskými zvířaty, ochutnali kiwi, zahráli si na domorodce, poslechli si didgeridoo a tancovali v rytmu domorodých písní. Vytvořili jsme také velkou mapu Austrálie a ozdobili ji vlastnoručně vymalovanými bumerangy a obrázky s australskou tematikou. Děkujeme všem rodičům, kteří nám přispěli fotografiemi, knihami a pomohli nám s výrobou klokanů z kartonu či PET lahví.  Až se půjdete na výsledky naší práce do koridoru školky podívat, našlapujte polehounku. Čeká tam totiž jedno velké překvapení!

Poklidný adventní čas přejí všichni Krtci.