Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prosinec 2016 u Krtečka

Prosinec u Krtečka

Měsíc prosinec nám přinesl mnoho kouzelných zážitků. Všechno začalo prvním sněhem, který jako zázrakem začal padat chvíli poté, co jsme dozpívali písničku Prosinec prosí o snížek bílý. V úterý 6. prosince dorazil do školky čert s Mikulášem a andělem. Naštěstí si nikoho neodnesl, ale někteří slibovali hory doly, jen aby jim čert dal pokoj. Všichni dostali balíček plný dobrot a některé čert pohladil svou špinavou tlapou. To aby nezapomněli na to, co mu slíbili.

A pak jsme se pomalu začali připravovat na Vánoce. Každý týden jsme zapálili jednu barevnou svíčku na adventním věnci, aby nám připomněla jedno z našich barevných pravidel. A tak jsme během adventu ve školce uklízeli (zelené pravidlo), pomáhali si (žluté pravidlo), cvičili ticho (modré pravidlo) a chovali se k sobě ohleduplně a slušně (červené pravidlo).  

Poslední týden jsme se soustředili na přípravu vánočního odpoledne s rodiči. Nacvičili jsme si krátké vystoupení s písničkami a básničkami a upekli jsme pro ně perníky. Vánoční den, který jsme společně oslavili 21. prosince, začal přípravou třídy. Nachystali jsme si stoly, ubrusy a výzdobu a pak jsme si povídali o štědrovečerních zvycích, pouštěli jsme lodičky ze skořápek ořechů a rozkrojili jablíčko. Rozhodli jsme se donést jablíčka Otíkovi a dalším zvířátkům do koridoru školky. Než jsme to všechno vyřídili, přišel k nám do třídy Ježíšek! Ani letos ho nikdo z nás nezahlédl, ale zaslechli jsme cinkání zvonku a ve třídě jsme našli rozsvícený stromeček a pod ním spoustu dárků. Takže je jasné, že tu byl! Dárky nám udělaly velkou radost a hned jsme je vyzkoušeli. 

Odpoledne dorazila do školky vzácná návštěva – naši rodiče, sourozenci a někomu dokonce i babička nebo děda! Ukázali jsme jim, co jsme se během měsíce prosince naučili. Společně jsme ozdobili perníčky, vyrobili si svícen z jablka a vánoční přání. Potom jsme si popřáli krásné svátky a už se těšíme, až se zase uvidíme v lednu.

Také Vám všem přejeme krásné Vánoce a ať se Vám splní Vaše tajná přání.