Jdi na obsah Jdi na menu
 


Říjen 2016 u Krtečka

Měsíc říjen jsme ve třídě Krteček strávili objevováním podzimní přírody. Jako malí zahradníci jsme poznávali druhy ovoce a zeleniny, modelovali je a „vyšívali“. Pracovali jsme také s písmeny a čísly. Skládali jsme slova z víček od PET lahví a počítali kaštany. Vyráběli jsme tiskátka z brambor i obtisky listů.

Poté jsme se proměnili v rybáře a prozkoumali svět rybníků a řek. Podívali jsme se také, jak vypadá ryba zevnitř, a to nejen v encyklopedii, ale i ve skutečnosti. Využili jsme k tomu uzenou makrelu. Některé děti přinesly své vlastní knihy o rybách. Dělali jsme pokusy s vodou, abychom zjistili, co plave a co neplave.  „Rybářský týden“ jsme zakončili výletem k řece Ostravici. Voda byla sice po deštích zkalená, ale to nám nevadilo. Zahlédli jsme volavku, a tak jsme věděli, že ryby v řece zkrátka jsou.

Nezaháleli jsme ani na dopravním hřišti. Už poznáme některé značky a víme, jak se bezpečně chovat na chodníku. Na koloběžce jsme si vyzkoušeli jízdu vpravo a ohleduplné chování k chodcům.

V polovině října jsme se spolu s Krtkem vydali na dobrodružnou plavbu za pokladem. Vyprávěli jsme si o námořnících a o pravidlech, která se musí na palubě dodržovat, aby loď plula vpřed. Také my máme ve třídě svoje pravidla. Když se nám je podaří celý den dodržovat, posuneme se na mapě cesty za pokladem o políčko vpřed. Někdy plujeme s větrem o závod, jindy se jen tak houpáme na vlnách a lodička se nehne ani o kousek.  Ale věříme, že k pokladu už brzy doplujeme. Počkejte si na listopad!

Zdraví děti a paní učitelky ze třídy Krteček.