Jdi na obsah Jdi na menu
 


únor 2017 u Krtečka

Únor u Krtečka

V únoru jsme u Krtečka poznávali svět lidí. Pro začátek jsme se na to podívali pěkně z výšky. Postavili jsme si rakety a vyrazili do vesmíru. Prozkoumali jsme Slunce i planety Sluneční soustavy a politovali chudáčka Pluta, kterého vědci vyřadili. Hráli jsme si s kometami a vytvořili si vlastní galaxie. Seznámili jsme se mimozemšťanem Paxim a odstartovali společnou cestu za pokladem na zářící hvězdě.

Další velkým tématem byla povolání. Povídali a ukazovali jsme si, co lidé dělají a jaké nástroje k tomu potřebují. Některá povolání jsme si vyzkoušeli, i když zatím jen při hrách. Hráli jsme si na zdravotní sestřičky a lékaře, na kuchaře, na policisty i na učitele. Také jsme zjišťovali, co dělají naši rodiče, a čeká nás výprava do zaměstnání jednoho z nich. Kdyby nás chtěl ještě někdo pozvat, budeme moc rádi.

Prima byla také návštěva u prvňáčků v základní škole Františka Formana. Potkali jsme tam některé své starší kamarády nebo sourozence a podívali jsme se, jak se učí číst a psát. Mohli jsme si i vyzkoušet, jaké to je, sedět v lavici nebo psát na tabuli.

Únor jsme přesně na masopustní úterý zakončili velkým karnevalem s nádhernými maskami a skvělými soutěžemi. Teď už se těšíme na jaro. Snad přijde brzy, co myslíte?

Hezké dny přejí všichni z Krtečka.