Jdi na obsah Jdi na menu
 


Září 2016 u Krtečka

Krtečci v novém

Během letních prázdnin se třída Krtečků proměnila, jako by někdo mávl kouzelným proutkem. Starý nábytek zmizel a místo něj jsou tu krásně barevné skřínky se spoustou zásuvek na ukládání hraček. Úplně nejlepší je Domeček snů, který má nejen přízemí, ale i patro. Tady můžeme odpočívat, pracovat s tabletem, číst si nebo se tu jen tak schovat a pozorovat okénkem dění ve třídě.

Nové jsou také některé děti a paní učitelka Eva. Větší část září jsme proto věnovali seznamování a společnému vytváření pravidel. Všechna pravidla jsme si také hned vyzkoušeli ve scénkách a nakonec jsme si je vyfotili a nalepili na velký arch papíru, abychom je měli stále na očích. Teď nás čeká Slavnost pravidel, při které si otiskem prstu stvrdíme, že budeme pravidla respektovat a na oslavu si připijeme vlastnoručně vyrobeným ovocným koktejlem. Mňam!

V září jsme se také věnovali třídění odpadu, začali jsme s plaváním i s logopedickou prevencí. A samozřejmě jsme si vyzkoušeli dopravní hřiště, které máme přímo na školní zahradě. S příchodem podzimu jsme si povídali o podzimních plodech, o vlaštovkách a dalších zvířátkách, která se připravují na zimu. Plnili jsme nejrůznější úkoly z této oblasti. Už se těšíme, co nám přinese měsíc říjen!

Krásný začátek podzimu přejí děti a paní učitelky ze 4. třídy.