Jdi na obsah Jdi na menu
 


Září 2017 u Krtečka

Integrovaný blog                                                        HURÁ DO ŠKOLKY

Podtémata                                                                   KRTEK SE PŘEDSTAVUJE DĚTEM

                                                                                       KRTKOVA DOPRAVNÍ ŠKOLIČKA

 

 

Zdravíme Vás všechny po prázdninách v novém školním roce s úsměvem ve tváři a s dobrou náladou. Pár dětí nás sice opustilo, ale je třeba začít další etapu a to ve škole. Skvělou zprávou je, že k nám zavítaly i nové dětičky. Celý tento měsíc byl zaměřený na vytváření nových kamarádství, seznámení s prostředím školky, vytvářením pravidel společenského soužití, na situace, se kterými se děti setkávají každodenně na ulici a kdy se bezpečně stávají účastníky silničního provozu.

Asi nejvíce nás na začátku měsíce oslovily různé poznávací hry v komunitním kruhu s předříkáváním veselých říkadel a rýmů. Důležitým bodem byla stanovená pravidla formou různorodých obrázků a barviček. Šatnu nám pak ozdobily veselé tváře našich kamarádů a „Korálkové, barevné pravidla“ zhotovené z modelíny. Nezapomněli jsme ani na pravidla soužití a zopakování kouzelných slovíček hravou formou s využitím maňásků. Následující činností byla radostná motivační etuda „Jak si správně čistit zuby“ a tím myslet na celkovou hygienu s dopomocí rekvizit.

Co by to bylo za září, kdybychom nedováděli na dopravním hřišti, nevymysleli „Krtkovu dopravní školičku“ a „pozor, pozor“, těch aktivit bylo tolik, že se nám „o tom ani nesnilo“. Například práce s motivačními pohádkami („Ferda v autoškole“, „Na přechodu“, „Na přechodu se semafory“, „O nespokojeném kole“…). Naučné hry veselým pojetím nás vždy rozesmály a přitom mnoho naučily („Co kde jezdí“, „Na chodce a semafor“, „Cyklo trasa v herně“, „Dopravní značky“…). Shlédli jsme naučné video „Znám já jednu zebru“ a „Nebezpečné situace“. Šatna se proměnila do dopravní tématiky v podobě dopravních značek, semaforů a velkých barevných aut.

 

Už teď se nemůžeme dočkat, co nám přinese další měsíc říjen.

 

 

S pozdravem vaše děti a paní učitelky z Krtečka.