Jdi na obsah Jdi na menu
 


Březen 2018 u Štaflíka a Špagetky

Březen jsme přivítali velkým karnevalem.  Společně s dětmi z Rákosníčka a Motýlka jsme si užili program s panem klaunem a paní klaunovou – nejrůznější tanečky, soutěže a spoustu legrace. Potom jsme si připravili občerstvení - sladké a slané dobroty, které jsme si přinesli z domova. Bylo toho tolik, že nám ještě zůstalo na naše výpravy do lesa.

Les už je skoro jarní. I když bylo ještě chladno, zem už nebyla zmrzlá a vzduch voněl jinak – svěže a čerstvě. Objevili jsme veliký pařez a na něm opuštěnou ptačí budku. Stavěli jsme si domečky ze spadaných větví a pomocí klacíků jsme kreslili obrázky do měkké hlíny a jehličí.

Koncem března vypukl v naší třídě velký konkurz. Ucházeli jsme se o role v divadelním představení O Červené karkulce. Bylo to napínavější než Superstar. Odborná porota měla co dělat, ale nakonec jsme si všechny úlohy spravedlivě rozdělili.  Proběhla už i zkouška kostýmů, ale víc vám neprozradíme. Musíte si počkat na premiéru!

Oslavy narozenin naší školky se blíží. Vyrobili jsme si proto duhová trička a už se těšíme, jak si v nich na zahradě zařádíme.

Děkujeme všem rodičům za účast na tvořivé dílně i za přípravu masek a pohoštění na karneval. Moc jsme si to užili.

Zdraví všichni z Montessori třídy.