Jdi na obsah Jdi na menu
 


červen 2017 u Štaflíka a Špagetky

Dobrý den, uběhl nám měsíc červen! Až je nám líto, že to všechno končí, jelikož to byl měsíc opravdu plný dojmů, zážitků, legrace a loučení.

Začátkem měsíce jsme jak jinak oslavili Den dětí. Naše cesta mířila k řece Ostravici. Počasí nám vyšlo, byla to dlouhá trasa, ale opět jsme to zvládli na jedničku. Nakonec nás čekal super poklad, což byla pro nás veliká odměna. Sport byl u nás vždy na prvním místě a tak jsme neváhali a přijali pozvání na ZŠ Formana, kde byla pro nás připravena olympiáda za účasti žáků devátých tříd, užili jsme si celé dopoledne a zaslouženou odměnou byla výhra v podobě krásné medaile. Pár děti navštívily Polsko, kde nás čekali děti z polské MŠ a zábavný program „Na ranči“. Avšak největší radostí byl výlet do ostravské ZOO, opět nám svítilo sluníčko, zvířata jsme viděli skoro všechna a na zpáteční cestě jsme prošli „Tajemnou lesní cestou“, prostě „bomba“J.  Tento měsíc byl zaměřený na „Svět okolo nás“, k poznání i zábavě nám dopomohly nové skvělé pomůcky, jako např. mnoho map v různých formátech, puzzle, glóbus, magnetické karty, velký koberec s obrázky „Děti světa“, interaktivní mapa světa a mnoho dalších. Rozšířili jsme si obzory, a proto už se těšíme do školy, abychom se co nejvíce dozvěděli. Proběhla také velká akce na zahradě s názvem „Cesta kolem světa“, děkujeme za velkou účast, vše se povedlo do „posledního puntíku“. Také jsme oslavovali svátky a narozeniny našich kamarádů, popřáli jsme a zatančili si. Nechyběla ani besídka pro všechny lidičky, proběhlo zpívání, recitování básniček, vše se neslo v duchu pohádek.  Jako největší překvapení pro nás bylo pasování školáků. Známe se s některými už skoro čtyři roky, takže to bylo dojemné a přitom zábavné, na památku jsme si odnesli plyšové pouzdro a knihu „Abeceda“, což nás velice potěšilo.

Všem děkujeme za spolupráci, dobrou náladu a přejeme, ať vstup do další etapy přinese jen radosti a krásné vzpomínky na mateřskou školu.

Krásné prázdniny.

Vaše děti a p. učitelky.