Jdi na obsah Jdi na menu
 


duben 2017 u Štaflíka a Špagetka

Téma měsíce: „ Štaflík a Špagetka vítají jaro“

Záměrem bylo děti seznámit s probíhajícími změnami probouzející se přírody s jarem. Rozvíjet jejich kladný vztah k živé a neživé přírodě. Znát rozmanitosti jarní přírody. Mít povědomí o svátcích jara, oslavách, zvycích a tradicích Velikonoc. Podporovat kamarádství a toleranci. Rozvíjet estetické cítění a rozvíjet komunikaci, spolupráci ve skupině.

Měsíc duben uběhl jako voda, ale skvěle prožitých věcí bylo spoustu. Proběhlo mnoho denních aktivit. Ve spontánních činnostech nás bavili různé tematické puzzle, skládali jsme obrázky ve skupinách dle dějové posloupnosti, zahráli si námětovou hru „ Na dvorečku“, Velikonoční Kimovu hru, hry s „vajíčkovým pexesem, skládali ve skupinkách velikonoční kraslice, plnili dané úkoly „Velikonočního zajíčka“. Milujeme pohyb, takže různé pohybové ztvárnění písní, či různé pohybové hry byly součástí každého dne. V jazykových činnostech nás bavila práce s knihami, rozhovory o jarním počasí, pranostikách, nesmíme zapomenout na nácvik písní a básní na dané téma. V poznávacích činnostech nás velice oslovily poznávací hry „Velikonoční pomlázka“- hledání rozdílů, „Běžel tudy zajíček“- řešení labyrintu, „Hody, hody, doprovody“- velikonoční symboly a jejich význam. Nesmíme opomenout vyzdobení naší šatny malovanými zajíčky a barevnými ozdobenými vajíčky. Právě ve výtvarných činnostech se odreagujeme, například modelováním pomlázky, pletením pomlázky z provazů a nejšťastnějšími jsme, když máme v ruce nůžky, pak střiháme, vystřihujeme a u toho se parádně bavíme.

S velikým nadšením jsme mohli shlédnout „Africkou pohádku“ s využitím muzikoterapie a léčivých afrických nástrojů.

Týden naše třída nejela z důvodu školy v přírodě, ale už jsme se moc těšili, až se zase společně budeme smát, pracovat, tvořit a hrát si, jak jinak než s úsměvem na tváři.