Jdi na obsah Jdi na menu
 


Duben 2018 u Štaflíka a Špagetky

V dubnu jsme žili hlavně divadlem. Připravovali jsme muzikál O Červené karkulce k 25. výročí založení naší školky. Když konečně nadešel ten významný den, vyrazili jsme do divadelního sálu v základní škole F. Formana, kde jsme všem dětem ze školky naši pohádku zahráli. Před plným hledištěm to bylo přece jen malinko jiné než ve třídě, takže tréma trochu byla, ale to už k herectví zkrátka patří. Nakonec jsme to všechno zvládli a moc si to užili. Také vystoupení ostatních tříd se nám líbilo a tleskali jsme jako o život.

V dubnu také vypukl projekt Malý badatel. První část se zaměřuje na přírodu. Ve školní zahradě a v okolí jsme zkoumali jarní květiny, pozorovali je pod lupou, vyráběli o nich knížečky a postupně jsme se je naučili i pojmenovat.  O jedné z nich, fialce, jsme si vyslechli i muzikoterapeutickou pohádku od paní učitelky Nadi ze třídy Motýlek. Mohli jsme si také vyzkoušet nejrůznější nástroje, například dešťovou hůl nebo Koshi zvonek.

Koncem měsíce nás čekal výlet do Bělského lesa, ale ne takový obyčejný, na který chodíme skoro každý pátek, když neprší. Tentokrát jsme se vypravili až k Dakotě. Část cesty jsme dokonce jeli autobusem. Bylo krásně, a tak jsme si vzali svačinu s sebou a užili si první jarní piknik. Posilněni makovkou jsme pozorovali bažanty ve voliérách a řádili na hřišti v lanových průlezkách, na kolotoči a na houpačce. Zpátky do školky se nám moc nechtělo.

Největší překvapení dorazilo ale až na samém konci dubna. Přišlo poštou z Anglie v malé papírové krabičce. Byly to housenky! Co se z nich nakonec vyklubalo, Vám ale neprozradíme, na to si počkejte další měsíc…

Zdraví všichni z Montessori třídy.