Jdi na obsah Jdi na menu
 


leden 2017 u Štaflíka a Špagetky

Vítáme Vás naši milí,

Vánoce jsou za námi a tak nám začal Nový rok opět u Štaflíků. Tak rychle to uběhlo, ale už jsme se těšili na nové zážitky, které nás čekají a neminou. Bohužel nám začal leden velkou nemocností, snad se brzo uzdraví i paní učitelka Marcela a budeme opět v plném počtu. 

Začátkem měsíce nás čekalo téma "Zima po Vánocích". Asi největší radostí byla hra s novými naučnými hry od Ježíška, které nás ohromně baví a učí zároveň. Šatnu nám ozdobily překrásné barevné ohňostroje vytvořené foukací metodou. Nezapomněli jsme na oslavu Tří králů, kde bylo naším úkolem práce s písní, seznámení s tradicí a výroba koruny pro Tři krále. V dalším uplynulém tématu jsme se zabývali "Hrou na školu". Jelikož jsme předškoláci, tohle téma zařazujeme celoročně a stále opakujeme. V lednu  jsme si zahráli "Na školáka Popletu", kde proběhlo třídění, jaké pomůcky patří, či nepatří do školy. Následovalo téma "Kouzelná aktovka" formou hmatových hádanek a jazykové hříčky na cvičení paměti. Nové pro nás bylo zkoušení diktátu hravou formou, poznávání písmenkové abecedy, číslic, různé počítání ve všech možných variantách a trénování paměti ohledně svého bydliště. Moc nás to baví, už si připadáme jako opravdoví školáci.

Neopomenuli jsme starost o zvířata a ptáčky v zimě. Výroba krmítka a ptáčků nás nadchla a zároveň rozjasnila naší šatnu. Přibyly dokonce i "usměvavé" sněhové vločky, vyrobené netradiční metodou. Jeden den jsme se věnovali potravě pro ptáčky, dopomohlo nám k tomu zrní, sádlo a mohli jsme naše výtvory pověsit na stromy venku. Největší radostí však bylo dovádění na školní zasněžené zahradě. Sjíždění po lopatě na kopci, hrabání sněhu, či tvoření sněhuláků nás moc bavilo. 

Plánovaná akce:

23. února 2017- "Karneval "Modrý slon"- v dopoledních hodinách k nám přijedou herci a vše vypukne ve velkém stylu. Prosíme o přinesení masky a případně malé dobrůtky pro zpříjemnění atmosféry v radostný den.

Mějte se krásně, buďte hlavně zdraví a plní energie.

Vaše děti a p. učitelky.