Jdi na obsah Jdi na menu
 


Listopad 2016 u Štaflíka a Špagetky

Témata měsíce:  „Odlet ptáků za sluníčkem“, „Příprava zvířátek na zimu“, „A na holá strniska, vítr tiše zapíská“

Zdravíme Vás ze Štaflíka, je za námi měsíc listopad. Prožili jsme tolik krásných aktivit a zážitků, že nám je opět líto, že už je to za námi. Ale pořád doufáme, že každý měsíc nám přinese něco nového, neokoukaného a radostného. Měsíc listopad se nesl v příjemném podzimním čase. V tématu, týkajícího se odletu ptáků do teplých krajin nás nejvíce zaujala hra „Vlaštovky na drátě, kde bylo úkolem správně seřadit vlaštovky dle velikosti, obkreslování vlaštovek, cvičení v překážkové dráze, poslech příběhu „O poslední vlaštovce“. Následující téma nás opět lákalo. Chtěli jsme se co nejvíce dozvědět o přípravě zvířátek na zimu, takže úkolů bylo opravdu hodně. Velkou radost nám udělalo přiřazování zvířátek do správné části lesa, kde jsme pracovali ve skupinkách. Denní téma „Překvapení pro zvířátka“ byla ve formě tvoření z přírodnin, ovoce a zeleniny. Také zařazujeme relaxaci, v tomhle tématu jsme se uvolnili na „Medvědí sen“. V dalším podtématu A na holá strniska, vítr tiše zapíská k nám přiletěl Vítr Severáček, kde bylo naším úkolem najít co nejvíce rekvizit a zahrát si divadelní etudu. Nesmíme zapomenout se pořádně oblékat, k tomu nám dopomohla ha Podzimní svetr- kolektivní práce s využitím barevných archů papírů. Šatnu nám zdobily stromy v západu slunce, malované sovičky a ježečci.

Podíleli jsme se na přípravě výtvorů do galerie dětských prací s názvem Rozhlédni se tu a tam, uvidíš, že nejsi sám. V naší třídě jsme vyrobily palmy s opičkami a mapy daných světadílů.

Tento měsíc jsme mohli zavítat do dětského světa techniky, opět se nám vše líbilo, nejvíce Vodní svět, trampolína a Stavění domu z kostek.

Proběhlo také dopravní dopoledne, kde jsme si vyzkoušeli značky, barvičky na semaforu apod.

Plavání skončilo, děti byly úžasné a děkujeme za poslední návštěvu a skvělé fandění.

Přejeme klidné dny a dobrou náladu.

Děti ze Štaflíka a paní učitelky.