Jdi na obsah Jdi na menu
 


Listopad 2017 u Štaflíka a Špagetky

V listopadu jsme si dál užívali podzimu. Opět jsme se dvakrát vypravili do Bělského lesa. Tentokrát jsme zkoumali vyvrácené stromy, které v lese zůstaly po velké vichřici. Zblízka jsme si prohlédli kořeny vyvráceného smrku a žasli nad jejich spletitými vlákny a vlákénky.  Také jsme přinesli zvířátkům první nadílku kaštanů. O lesních tvorech jsme si pak vyprávěli i ve třídě. Pozorovali jsme kožešinu z lišky a srnky a hledali rozdíly mezi srnčími parůžky a kravskými růžky. 

Sotva se začaly lovit rybníky, pustili jsme se do rybaření. Kreslili jsme ryby, skládali rybí puzzle, vystřihovali a lepili šupiny, četli příběhy. Když jsme měli dostatek teoretických vědomostí, pozvali jsme si do třídy dva rybáře, velkého a malého. Přinesli s sebou i pruty a návnady. Víte, že každé rybě chutná něco jiného? Třeba takový sumec má nejraději malé rybky a kapr zase rohlíky a žížaly.  My jsme si vyzkoušeli udělat kuličku z rohlíku, na kterou bychom mohli chytit nejen kapra, ale třeba i cejna. Jenže to by se nám nesměla ve vodě rozpadnout! Až nás zase příště uvidíte žmoulat rohlík, tak nás nekárejte, jen trénujeme.

 Protože venku už je čím dál větší zima a nemůžeme se dost vydovádět, řádíme ve třídě. Schválně se podívejte do fotogalerie, na čem všem jsme v listopadu cvičili.

Zdraví si utužujeme nejen sportem, ale také správnou stravou. A co je nejlepší prevencí proti nachlazení? Přece šípkový čaj. Uvařili jsme si pořádnou konvici a také jsme si šípky prohlédli pod lupou a nakreslili.

Na konci listopadu jsme se s podzimem rozloučili. Na oslavu jsme připravili velké pohoštění a malé vystoupení pro naše rodiče, sourozence i babičky a dědečky. Věříme, že se u nás všem líbilo, a těšíme se zase někdy příště. 

Krásný adventní čas přejí všichni z Montessori třídy.