Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prosinec 2017 u Štaflíka a Špagetky

Prosinec jsme zahájili zapálením první svíčky na našem adventním věnci. Paní učitelky nám koupily speciální dlouhé sirky, a tak jsme zapalovali téměř všichni. Víme ale, že takové věci můžeme dělat vždy jen s pomocí dospělého!

V následujících dnech jsme si užívali čerstvě napadaného sněhu a těšili se na Mikuláše. Protože u nás ve třídě se všichni snažíme dodržovat pravidla, neměl s námi čert žádnou práci. Když k nám společně s Mikulášem a andělem přišel, zazpívali jsme mu písničku, kterou jsme se naučili. Dostali jsme drobné dárečky, za které jsme vzorně poděkovali.

Pak už začaly přípravy na Vánoce. Vyráběli jsme překvapení pro rodiče – přáníčka a svíčky z včelího vosku. A protože milujeme vaření a pečení a díky aktivitám praktického života umíme skvěle strouhat, přesýpat a šlehat, rozhodli jsme se, že upečeme vlastní cukroví. Volba padla na linecké. Paní kuchařky pro nás měly pochopení, půjčily nám obří plech a my si mohli cukroví upéct ve velké troubě školní kuchyně. Bylo výborné.

 Ve středu jsme slavili ve školce vánoční den. Poslouchali jsme koledy, vyzkoušeli si různé vánoční zvyky, třeba krájení jablíčka, házení střevícem nebo zdvihání štěstí. K tomu nám voněl františek a prskaly prskavky. Pak jsme se vydali hledat Ježíška po školce, a zatímco jsme byli pryč, pod stromečkem se nám objevila kupa dárků. Pro každého něco a ještě několik společných pro všechny.  K obědu jsme měli bramborový salát, smaženou rybu a výborné cukroví.  Děkujeme všem maminkám, které nám poslaly na ochutnání svoje cukroví, nebo marmeládu či čokoládovou pomazánku na naše linecké. Ve čtvrtek jsme se rozhodli připravit vánoční nadílku pro zvířátka. Vyrazili jsme na pole a nasypali zrní a chleba bažantům a zajícům. Už teď se těšíme na leden, až poneseme dobroty do lesa.

Aby Vám vánoční radost vydržela co nejdéle i ve všedních dnech přejí všichni z Montessori třídy.