Jdi na obsah Jdi na menu
 


Únor 2018 u Štaflíka a Špagetky

V únoru jsme si konečně dosyta užili zimy, mrazu a sněhu. Vypravili jsme se do Bělského lesa, který byl tentokrát nezvykle tichý a klidný. Všechno v těch sněhových závějích vypadalo jinak. I my jsme se snažili být tišší než obvykle, abychom nevzbudili spící zvířátka. Taky školní zahrada je plná sněhu, můžeme ho odhazovat lopatami, stavět sněhuláky a dokonce i bobovat. Nejraději v něm ale děláme „andělíčky“. 

Když jsme se dost vyřádili, vrhli jsme se do příprav na velikou oslavu. Víte, kdo má letos v zimě narozeniny? Naše školka! Bude jí už pětadvacet let, takže je stará skoro jako dinosaurus. Dlouho jsme vymýšleli, jaký dárek jí dáme. Nakonec jsme postavili model školky z papírových krabic, podívali se do kroniky, co všechno se za to čtvrt století ve školce změnilo, a vytvořili časovou osu. Taky jsme si povídali, co má kdo ve školce rád, a paní učitelky to zapsaly na velký list papíru. Všechna naše umělecká díla jsou vystavena v galerii v koridoru, tak se tam můžete cestou ze školky zastavit a „kochat se“.

Koncem února jsme začali zkoumat vesmír. S pomocí baterky a globusu jsme si vyzkoušeli, jak se Země otáčí kolem Slunce, a už trochu tušíme, proč se střídá noc a den i proč je zima na Zemi. Víme, jak se jmenují planety ve Sluneční soustavě a jak jdou za sebou. Teď nás čeká velký příběh o historii Země, kde snad konečně dojde i na ty zmiňované dinosaury. Už se na ně moc těšíme!

 

Zdraví všichni z Montessori třídy.