Jdi na obsah Jdi na menu
 


září 2017 u Štaflíka a Špagetky

Září ve třídě Štaflík a Špagetka

Štaflík a Špagetka mají od září nového kamaráda – kocourka Montyho. Bude nás provázet celým školním rokem a společně s ním se naučíme všechno, co potřebujeme znát a umět. Abychom se ve třídě cítili dobře a bezpečně, potřebujeme pravidla. Kocourek Monty nám pomáhá rozmotat klubíčka ticha, rovnováhy a přátelství a my se podle nich učíme chovat.

Naše třída pracuje podle principů Montessori pedagogiky.  Jak to u nás tedy vypadá? Třída i herna jsou plné pomůcek a aktivit z různých oblastí, které si můžeme samostatně brát. Máme tu praktický život, z toho nás nejvíc baví strouhání mýdla, přenášení pavouků pomocí pinzety a mokré aktivity – přelévání, cezení a šlehání mýdlové pěny. Někteří z nás už zapátrali i v koutku smyslové výchovy, kde máme například růžovou věž a hnědé schody, z kterých se dají vytvořit parádní stavby. Předškoláci si vyzkoušeli i práci s dřevěnými písmenky a korálkovým počítáním. Spoustu krabiček však zatím nikdo neotevřel a tak nás čeká ještě hodně překvapení a objevů.

 Na pokusy a objevy máme dokonce vyhrazený celý koutek. Protože jsme si vyprávěli o konci léta, pozorovali jsme houby, mech, oříšky a dokonce i liščí kožešinu. Každé pondělí nám paní učitelky nachystají nové pozorování nebo pokus. Pondělí máme rádi i proto, že ráno hrajeme divadlo. Nejvíc nás na tom samozřejmě baví oblékat se do kostýmů, ale čím dál víc se nám daří i vymýšlení scénářů. Už totiž víme, že každý správný příběh musí mít začátek, prostředek a konec. Emička dokonce napsala i knížku!

Nezahálíme ani venku.  Víte, že máme přímo u pískoviště jabloň? Nasbírali jsme si jablíčka a ve třídě je pak ochutnali. Také jsme se projeli na odrážedlech a koloběžkách na dopravním hřišti. Teď začneme pilně trénovat dopravní značky a do zimy z nás budou zkušení řidiči!

Krásný začátek podzimu přejí děti a paní učitelky z Montessori třídy.