Jdi na obsah Jdi na menu
 


duben 2017 u Rákosníčka

Ahojkíííí, už tu máme jaro?

Zima byla krutá, ještě neskončila a prý je jaro. Březen a duben byly plné překvapení a legrace.

Jeden den jsme se vydali do knihovny v K-TRIU. Paní knihovnice nám vyprávěla nádherný příběh o prasátkách, vyzkoušela nás z počítání, poznávání barev a písmenek, chtěla vědět, jaké známe pohádkové postavy a mohli jsme si vybrat knížky z regálů a prohlédnout si je. Abychom nebyli v té knihovně za barbary, povídali jsme si o pohádkách a knížkách i ve školce, ale holkám jsme svými znalostmi moc radosti neudělali.  Známe spíše jména těch příšer z televize a počítačových her než postavy z klasických pohádek. Tak teď místo odpoledního hraní a pouštění pohádek typu Frenklin  posloucháme O třech prasátkách, Červené řepě a Karkulce a pak to musíme plynule vyprávět.

Taky nám začal pokračovací kurz plavání, teď už se neseznamujeme s vodou, ale učíme se skákat šipky a přemety, splýváme přes celou šířku bazénu a někteří už odložili záchranné pásky.

Do školky konečně dorazilo divadlo s pohádkou o ježečkovi. A protože jsme byli předem poučeni, jak se chovat při kulturních akcích, byli jsme vzorní a pozorní a dostali jsme pochvalu a bonbon. A pak jsme si mohli zkusit roli režiséra a kameramana – fakt jsme nahrávali na opravdovskou kameru a hráli své vlastní příběhy.

Na Velikonoce jsme si vyrobili slepičku a velká papírová vejce a  trénovali barvy a tvary, počítali, třídili, řadili, porovnávali, protože zápis nás neminul, museli jsme tam všichni, tak se nám to opakování docela vyplatilo – vzali nás všechny.

A pak jsme si všimli, že holky začaly chystat nějaké pytle a koše. Hned nám došlo, že se blíží pobyt v přírodě. No, co Vám máme povídat, zažili jsme vše od sluníčka, přes déšť, kroupy, sníh, chumelenici, větřisko i blesky svítily v dálce. Ale bylo prima, prostě nás holky oblekly jako cibule a vyhnaly ven. Byli jsme u přehrady, na dlouhém výšlapu, v lese jsme zdobili smrky, neustále jsme plnili nějaké úkoly, ale odměna byla zlatá a sladká – poklad. A na diskotéce jsme to pořádně rozbalili a taky se konečně najedli dobrůtek, které nám hned po příjezdu odebrali – a že jich bylo. Fotky najdete na našich stránkách a pokud chcete, tak Vám je Simča stáhne na flešku, má tam i pár kraťoučkých filmečků z diskošky/ je toho asi 5 GB, tak ať tam máte dost místa/.

A několik dětí oslavilo narozky, tak jsme si dali dortíky.

 A co nás čeká v květnu a červnu?

 9. a 10.5. – zápis do mateřské školy, připomeňte to všem, kteří mají malé děti a předškoláky – ti to mají od září povinné

11.5. – přijedou kamarádi z Polska, děti přihlášené na akci s nimi pojedou odpoledne do Světa techniky – předpokládaný návrat je kolem 16.00

16.5. – máme ve školce dopoledne dopravní akci – spousta úkolů, zábavy

26.5. – jedeme na výlet do Kunína, odjezd v 7.00, do batohu pití, pláštěnku a nějakou ňamku – prohlédneme si zámek a dáme grilovaný párek – vstupné 140,- Kč + nějaká částka za autobus – dáme vědět na dveřích, na oběd budeme ve 13.00 ve školce

6.6. si udělejte čas, na školní zahradě bude velká akce – spousta stanovišť a zábavných úkolů

8.6. – se budeme fotit na společnou fotografii třídy

9.6. – jedou přihlášené děti do Polska – přijďte do školky podepsat nějaké formuláře a přineste pas nebo občanku dítěte – koukneme, zda je v pořádku

15.6. jedeme do ZOO – vstupné zjistíme + nějaká částka za autobus

A taky se musíme rozloučit – tak někdy v červnu Vás všechny pozveme na besídku

Omlouváme se RODIČŮM ZA OBJEDNANÉ náramky – objednali jste si jich 160 kusů, bohužel, Sidus už žádné navíc nemá, tak si vyzvedněte penízky ve třídě, mrzí nás to, snad příště.

Zase se ozveme, až bude něco nového, Vaši miláčci z Rákosníčka