Jdi na obsah Jdi na menu
 


Listopad 2017 u Rákosníčka

Vánoce se blíží, v kuchyních to voní!

 

Ani jsme se nenadáli a máme ve třídě vánoční stromeček. Už se nemůžeme dočkat, až přijde Ježíšek a přinese nám do školky nové hračky. Jestli chcete být při tom, přijďte 19. 12. po spaní, pomůžete nám vyrobit si svícen, pustíme si lodičky, zazpíváme koledy a Ježíšek možná přijde a něco nám pod stromeček naloží – hned to rozbalíme a pohrajeme si. U toho si můžete trochu odpočinout, uvařit si kafíčko a ochutnat cukroví druhých maminek – teda pokud nějaké kousky přinesou – budeme moc rádi za pár kousků/pozn. uč./. Nezapomeňte jablíčko a pomeranč nebo 2 jablka.

 

V listopadu nám paní ředitelka dala velmi odpovědný úkol. ROZHODNOUT O TOM, CO BYCHOM CHTĚLI MÍT NA ŠKOLNÍ ZAHRADĚ. Nápadů jsme měli spoustu, všechny jsme je nakreslili, koukněte se do galerie, jestli ten projekt vyjde, budeme mít nejúžasnější zahradu v Ostravě.

 

Povídali jsme si o podzimu, o zvířátkách v lese, taky jsme si vyprávěli pohádky, byli cvičit v divadélku v základní škole a 10.1. jdeme zase – teď už opravdu do tělocvičny  a každé úterý jezdíme  plavat – to je nejsupernější, vůbec nikdo se nebojí, budou z nás lachtani.

 

Spolek rodičů pro nás připravil pohádkové odpoledne, vyrobili jsme si spoustu pěkných věcí – děkujeme za hojnou účast.

 

A přijeli k nám do školky umělci z Prahy. Kouzelník kouzlil, vykouzlil kapesník z ucha paní učitelky a rozmnožil peníze, Simča mu dávala ty, co jsme dali jako vstupné, že by je jako  první rozmnožil než je odevzdá a nám by pak zůstalo na nanuka, ale on nechtěl, krkoun lakomej. A paní dělala veeeliké bubliny, některé z nás do nich i zavírala. Bylo to super, moc jsme se nasmáli.

 

No, to je asi všechno, v prosinci nás čeká návštěva čerta, vánoce ve školce a pak huráááá, vánoce. Po nich se zase ozveme. Vaši miláčci

 

 

 

PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ SVÁTKY, KLID, POHODU, AŤ SE VÁM JEŽÍŠEK TREFÍ DO VKUSU A ZDRAVÍ VÁM SLOUŽÍ CELÝ PŘÍŠTÍ ROK.