Jdi na obsah Jdi na menu
 


Říjen 2017 u Rákosníčka

ZDRAVÍ VÁS VAŠI RÁKOSNÍČCI!

JEŠTĚ JSME SE ANI NENADECHLI A UŽ TU BUDOU VÁNOCE!

 Ne že bychom nic nedělali, to zas ne, ale strašně rychle ten čas utíká. Už „skoro“ všichni známe jména i příjmení kamarádů, a že je nás dost.  Holčiček je 14, kluků stejně - doufáme, že nedoufáte, že vám v párech zatancujeme!!! Naše paní učitelky /dále jen holky/ si pouští zvláštní hudbu a u toho se divně kroutí, tak máme strach a přemýšlíme o petici. Pokud to nebude hiphop nebo aspoň trošku moderna, tak do toho nejdeme. Šla Nanynka do zelí nás fakt nebere. Uvidíme, co vymyslí.

Chvíli jsme měli pocit, že si můžeme dělat, co chceme. Smůla. Holky jen okoukly, co je v nás a za pár dnů nám nastavily taková pravidla, že občas přemýšlíme, jestli je nevyměníme. No, copak je normální pozdravit, poděkovat, poprosit, pomoci, uklízet po sobě hračky, ustlat postýlku, uložit si oblečení, být potichu, když dospělý mluví, neposmívat se kamarádovi a neubližovat si?

Je, a všichni jsme pochopili, že to s námi Jitka a Simča myslí dobře, a teď je z nás príma parta.

Koukli jsme do kuchyně, jestli dělají vše dle norem - dělají. Nádherné čisté moderní přístroje, paní kuchařky oblečené v bílém, koncert pro oči, připravili jsme pomazánku pro celou školku a tu jsme si i namazali ve třídách sami na chléb.

A oslavili jsme narozky Vojtíška a Míši. Jejda, to byla dobrota. Děkujeme

Taky jsme se fotili, tak si nezapomeňte přijít prohlédnout fotky.

Víte, kam zavolat, když se něco stane? O tom jsme si hoooodně povídali, hráli jsme si na záchranáře, a pokud nám to holky ještě asi 100 x zopakují, tak to budeme umět, jako když bičem mrská.

Podzim je krásné období plné barev, tak si s barvičkami hrajeme. Malujeme, roztíráme, mícháme, a až se to naučíme, tak budete koukat na ta umělecká díla. A taky pomáháme uklízet zahradu. A taky už poznáváme tvary a umíme se podepsat a ty krabice prý nemáme na hračky, ale na různé pomůcky, které budeme potřebovat, když si budeme „povídat“ o něčem zajímavém. To jsme teda celí žádostiví, čím nám ji chtějí naplnit.  

Zatím se mějte, my se zase ozveme, pac a pusu posílají Vaše sluníčka z Rákosníčka

 

 

 

Čeká nás v MŠ spousta aktivit:

13.11. - Bublinková show - 40,- Kč

14.11. - tělocvična ZŠ - triko, tepláky, tenisky - čisté

21.11. - plavání - nezapomeňte zaplatit 1410,-

23.11. - akce Spolku rodičů

7.12. - divadlo v Akordu - 70,- Kč