Jdi na obsah Jdi na menu
 


únor 2017 u Rákosníčka

Tak už jsme tady zase!

Únor byl krátký, ale zažili jsme toho spoustu.  Chvíli jsme si hráli na školu, ale pak nás ty dětské hry přestali bavit, tak jsme šli na úřad práce požádat o nějaké pořádné zaměstnání. Nabídka byla pestrá, mohli jsme si zkusit práci truhláře, učitele, lékaře, úředníka, námořníka, řidiče, malíře i tapetáře, kuchaře i cukráře. Bylo to prima, jen  teď máme od razítkovací barvy koberec i molitanové kostky – to víte, takový úředník se musí otáčet a občas mu něco spadne.

Jejda, Jitka má nápad – nemáte možnost nás vzít k sobě do práce? Že bysme viděli, jak to vypadá doopravdy.

Byli jsme na návštěvě v základní škole, potkali jsme tam kamarády ze školky, koukli, jak pracují, vyzkoušeli si posezení v lavici i psaní na tabuli. Teď bychom měli říct, že se už strašně těšíme na září, ale my se těšíme spíše na prázdniny, na výlet do Kunína, na Horní Bečvu, na divadlo a tak. Těšení na školu si necháme na později.

Jednou dopoledne se v naší třídě objevilo strašně moc paní. Všechno si prohlíželi, koukali, jak si hrajeme a nějak zvláštně mluvily. Tak se jich Majda zeptala a dozvěděla se, že to jsou paní učitelky z polské mateřské školy, kam v červnu pojedeme na výlet. Moc se jim líbila naše hra – zrovna jsme tapetovali kryt na interaktivní tabuli, malovali, řešili úkoly na tabletu, konstruovali garáže a spoustu dalších zajímavých činností.

A konec měsíce byl nejlepší – přišli dva klauni a konečně jsme se mohli vyřádit. Připravili jsme si dobrůtky – raut a Simča nás princezny namalovala „opravdovskýma malovátkama“, vyzdobili jsme si třídu maxiškraboškami a krepákem, no bylo veselo. Těch dobrůtek, co jsme nanosili, je tolik, že máme dost na celý březen. A co nás v březnu čeká?

6. – 10.3. bude ve školce maličko dětí  školáci mají jarní prázdniny, budeme se dělit, tak sledujte plakátky

Od 15.3. začínáme plavat,  připravte si penízky na pondělí 13.3.

A odpoledne 15.3.  přijde do Krtka výživová poradkyně, přijďte na besedu, připravte si nějaké otázky, ona Vám ráda odpoví a poradí s alergiemi, intolerancemi na potraviny, ekzémy a tak

16.3. – Jarní focení od 7.00 u ředitelny  se sourozencem, zase si budete moci vybrat jestli vzít či nevzít

27.3. jdeme do knihovny

A 28.3. přijede do školky divadlo – 35,-

Do konce března se bude platit záloha na pobyt v přírodě, ale to dostanete přihlášku hned po prázdninách

 Zatím se mějte a koukněte na fotky, muck – Vaši miláčci