Jdi na obsah Jdi na menu
 


říjen 2016 u Ferdy Mravence

Říjen-třída FERDA MRAVENEC

 

Vlaštovičko leť,

už je na tě čas,

listí žloutne, poletuje,

po strništích vítr duje,

bude brzy mráz.

 

Podzim máme už v plném nasazení- pozorujeme změny v přírodě, barevné listí, vítr,  jak si pohrává s padajícími lístečky.

 

Ve třídě jsme si udělali pestrou výstavku ovoce a zeleniny, ochutnávali jsme, poznávali jednotlivé kousky podle vůně. Donesli jsme si dokonce i cibuli a česnek. Jeden chlapeček s maminkou nám donesl obrovskou dýni. Tu jsme společně vydlabali, vyřízli oči, nos, ústa a dali dovnitř svíčku, ať nám krásně svítí. Chceme poděkovat všem maminkám, že nám pomohly výstavku uskutečnit

 

Byli jsme se také podívat v ZŠ F. Formana v tělocvičně. Bylo tam plno nářadí např. žebřiny, kruhy, aj.

 

Později jsme oslavili narozeniny Vojtíška-  dort a šampus byl moc výborný.

 

Jsme velcí zpěváčci, rádi zpíváme písničky o podzimu, baví nás také veselá říkadla, líbí se nám příběhy o zvířátkách, jak se chystají na zimu, pozorujeme proměny počasí, hrajeme si s přírodninami, které ve třídě zkoumáme a pozorujeme lupou, stavíme domečky pro zvířátka,  a také malujeme, obtiskujeme listí   - hrajeme si s barvami.

 

Další akci, která se nám podařila, byla „Podzimní olympiáda“- závodili jsme v běhu a paní učitelky nám pak daly medaile- sladkou odměnu.

 

Co nás čeká v listopadu

 

Budeme stále pozorovat změny v přírodě, povídat si o zvířátkách v lese a na poli, povídat si o tom, jak se máme chovat bezpečně na silnici.          

                                            

                                                                                      P. uč. F. Mravence