Jdi na obsah Jdi na menu
 


červen 2017 u Štěňátka

A už je za námi i poslední měsíc před prázdninami. Moc se na ně těšíme, ale teď od začátku.

Na začátku června jsme si oslavili svůj svátek. Povídali jsme si o dětech, které bydlí jinde, než u nás. Dozvěděli jsme se, jak bydlí třeba indiáni, a vyrobili jsme si indiánské čelenky. V iglú žijí Eskymáci, v Africe, kde je pořád jen teplo, žijí zase černoušci. Dozvěděli jsme se toho spoustu a určitě se toho ještě mnoho dozvíme, až budeme o trošku větší. Pak nás čekalo spoustu soutěží, které pro nás paní učitelky s tetou Katkou připravili a nakonec za naši snahu jsme dostali sladkou odměnu. Na zahradě jsme si ještě smlsli na nanucích. Mňam. J J J

Další týden nás vítal na školkové zahradě skákací hrad a trampolína. Bylo to super a odpoledne jsme si mohli jít ještě zaskákat na hrad a zasoutěžit s rodiči. Bylo to moc prima prožité odpoledne i s malou odměnou.

Sluníčko svítilo stále víc a víc a my trávili co nejvíce času venku – na průlezkách, pískovišti, dopravním nebo „Rákosníčkovém“ hřišti, kreslili jsme na chodník křídami nebo vodou a štětci. Povídali jsme si o kytičkách na louce a také o mravencích, včelkách a různých broučcích, které na louce můžeme najít. Zkoumali jsme je dokonce i pod lupou.

Moc pěkný byl i výlet do Bartošovic do záchranné stanice. Bylo to moc zajímavé. Viděli jsme i malá čápata v hnízdě a čápi na nás klapali zobákem. Pochutnali jsme si na dobrůtkách, co nám maminky připravily do batůžků. Celí unavení jsme se vraceli do školky na dobrý oběd. Pak jsme všichni usnuli na lehátkách a prý nás nebylo možné probudit.

Pozvali jsme maminky, tatínky a sourozence jedno odpoledne k nám do třídy, aby si s námi přišli hrát. Využili jsme různé stavebnice, i ty, které si někdy půjčujeme od kamarádů z jiné třídy nebo je paní učitelky vypůjčí z kabinetu. Vznikly super stavby – laserové svítící auto, raketa z malé dřevěné stavebnice (polikarpova), nebo milé příšerky z obludária. Vyzkoušeli jsme si práci s malou programovací „včelkou“ – hledání cesty. Však se podívejte na naše fotoalbíčko, všechno to uvidíte.

A už se blížil konec června a to už jsme žili prázdninami a povídali si o tom, kde je budeme trávit.

 

Už jde léto, už jde léto,

už k nám jedou prázdniny,

v lese pro nás dozrávají

jahody a maliny.

Těšíme se na sluníčko,

 na čvachtání u vody,

s mámou, tátou, taky s pejskem

užijem si přírody.

Milé léto, milé léto

vítaný jsi u nás host,

na školku teď zapomenem,

chcem tě užít pro radost.

 

 

Děkujeme rodičům za spolupráci a přejeme všem příjemně prožitou dovolenou.

 

Děti, paní učitelky a paní asistentka ze Štěňátka

 

Hurá, ať žijí prázdniny!!!