Jdi na obsah Jdi na menu
 


duben 2017 u Štěňátka

Duben ve Štěňátku

Duben nebo se také říká apríl. A opravdu to apríl byl. Střídalo se různé počasí – pršelo, svítilo sluníčko, padaly kroupy a dokonce i sněžilo – opravdu aprílové počasí, jak nám o tom povídaly naše paní učitelky. Na začátku dubna krásně svítilo sluníčko a lákalo nás ven a dokonce jsme byli i na našem pískovišti, jak bylo teploučko. Pak se ale počasí pokazilo, ochladilo se, začalo ošklivé počasí a my nemohli moc ven. Nám to ale nevadilo, protože paní učitelky pro nás připravily mnoho zajímavých různých činností ve třídě a taky jsme se vydováděli v tělocvičně ve škole – to byl prostor na dovádění! Povídali jsme si o velikonočních zvycích, z čeho se plete karabáč a proč – už víme, že z vrbových proutků – jak se dají nazdobit a z čeho vyrobit různá vajíčka. Využili jsme k tvoření kinetický písek, plastelínu, zdobili jsme a malovali různě velké šablony papírových vajíček, vyrobili jsme si pěkného kohoutka na ozdobu, v herně jsme hledali zatoulaná barevná vajíčka. Umíme také spoustu nových básniček a písniček.

 

Slepička běhá po dvoře,

vajíčko se koulí v komoře,

slepička kdák, vajíčko křáp,

máte mi ho paňmámo dát.

 

Po velikonočních svátcích, jsme si povídali o tom, jak můžeme pomoct přírodě, aby se nám v ní líbilo, co do přírody nepatří a jak ji můžeme chránit. Co jsou to barevné popelnice a co do které patří a nepatří jsme si vyzkoušeli nejdříve nanečisto ve třídě. „Lovili“ jsme z rybníčku, co tam nemá být, postavili jsme si les a zahráli si různé zajímavé hry.

Duben je i měsíc bezpečnosti. Víme, jak se chránit, aby nás řidiči včas viděli, jak se chovat na přechodu, aby nedošlo k nehodě. Nejlepší stejně byly závody s auty a reakce na barvy semaforu. Taky jsme si postavili různé cesty, zahráli si na pana průvodčího a prodávali lístky cestujícím v našem židličkovém vláčku.

 

Houká vláček hú, hú, hú,

podívejte, už jsem tu.
Jenom chvilku budu stát –

honem, lidi, nasedat!

 

A na co se můžeme těšit v květnu?

-maminky budou mít svátek – druhá neděle v květnu (14.5.)

-do školky přijede divadlo s pohádkou „Nafrněné značky“ – 12.5.

-pojedeme do „Dětského světa techniky“ – 17.5.

-výlet do Hlučína „Dětský ranč“ – 25.5.

 

Přesné informace o akcích najdete v naší šatně ve Štěňátku.