Jdi na obsah Jdi na menu
 


květen 2017 u Štěňátka

Květen ve Štěňátku

Květen, nebo jak jsme se dozvěděli, se mu také říká máj. A v máji, vlastně v květnu mají všechny maminky svátek. My jsme pro naše maminky nazdobili krásná srdíčka a vyrobili kytičku – papírový tulipán. Paní učitelky nás naučili nové básničky a písničky a každý z nás popřál své mamince tou básničkou, která se mu líbila a nebo kterou si zapamatoval .

 

 

Jedna – to je málo,                                         Mámo moje, ty jsi zlato

         dvě – to už je víc,                                         velkou pusu dám ti za to      

   tři pusinky od maminky                                        já to vím, já to vím,

              stojí za tisíc.                                                   že tě i tak potěším

 

Také jsme si povídali, kde pracují táta s mámou a co ke svému zaměstnání potřebují. Čím bychom chtěli být, až budeme dospěláci? No, zatím si to ještě pořádně rozmyslíme, než budeme velicí.

Pěkné bylo i di

Počasíčko nás ještě tak trochu zlobilo, ale i tak jsme si užili spoustu legrace a zábavy.

Na školkovské zahradě jsme se společně s kamarády z ostatních tříd vypořádali s pravidly bezpečného chování nejen na cestě. Byli se na nás podívat i příslušníci městské policie, a když jsme si nevěděli rady s pravidly na dopravním hřišti, tak nám poradili, jak se jimi řídit. A dokonce si nás při plnění dopravních úkolů na stanovištích natočila i televize!

Navštívili jsme Dětský svět techniky v oblasti Dolní Vítkovice. Pěkně jsme si to tam užili. Škoda, že jsme se tam nemohli zdržet déle. Nejvíce nás lákal vodní svět – co ta voda všechno umí a co se s ní dá všechno dělat, ještě, že jsme měli pláštěnky  . Zahráli jsme si na stavbaře, lékaře, hudebníky a ještě mnoho dalšího. Zkrátka to byl super výlet.

Ještě jsme byli na jednom výletě. Na Dětském ranči v Hlučíně. Počasí nám moc nepřálo. jak jsme odjížděli od školky, tak ještě trochu pršelo, ale jak jsme dorazili na místo, už ne. Bylo sice trochu chladněji, ale byli jsme dobře oblečení a pěkně jsme si užili jízdu na ponících. Nakrmili jsme granulkama ovečky a kozlíky. Dokonce jsme viděli, jak se kozlíci potrkali – škádlili se asi jako my, když se ve školce dohadujeme o hračku. Od lam jsme se drželi trošku s odstupem, protože prý plivou – na nás neplivali. Snědli jsme dobroty, které nám maminky nachystaly do batůžků, podívali se na barevné rybičky v rybníčku, prohlédli jsme si indiánskou vesnici a správně unavení jsme se vraceli zpátky do naší školičky.

V květnu jsme také oslavili narozeniny – s Lucinkou a Matýskem. Pěkně jsme si pomlsali.

Za pěkného počasí si chodíme hrát na pískoviště, kreslíme křídou na chodníky, využíváme průlezky. Při slunečném počasí nesmíme zapomínat na pokrývku hlavy – nějakou kšiltovku nebo klobouček, aby nás nebolela hlava od sluníčka.

 

 

Na co se těšíme v červnu:

8.6. společné foto třídy

20.6. výlet do Bartošovic (záchranná přírodovědná stanice)

Rozloučení se školním rokem – příjemné odpoledne s rodiči – termín upřesníme