Jdi na obsah Jdi na menu
 


prosinec 2016 u Štěňátka

Prosinec ve Štěňátku

Prosinec – poslední měsíc v roce pro nás plný nejkrásnější zážitků. V prosinci přece chodí Ježíšek a ten naděluje pod stromeček dárečky. Jaké asi budou? Bude tam i ten, který si přejeme?

V prosinci by měl padat sníh a měla by být pořádná koulovačka a zatím nic. Chvilku je zima, někdy svítí sluníčko, počasí nic moc a bacily ne a ne zmrznout a tak je nás ve třídě pořád maloučko.

A co všechno nám prosinec přinesl?

Trochu jsme si pohráli s peříčky – zkoušeli jsme do nich různě foukat, nosit na dlani a jiné podobné hříčky. Peříčka jsme si schovali, až k nám přijde Mikuláš s čertiskem, protože z pohádky „S čerty nejsou žerty“ víme, že se čerti peříček bojí a ty nás před ním ochrání. Ale paní učitelky nás ujistily, že hodné děti se nemají čeho bát a my přece hodní jsme – vždyť jsme vaše zlatíčka.

Když k nám Mikuláš s čertem a andělem přišli, zazpívali jsme jim písničky a za odměnu jsme dostali balíčky s dobrotami. Některé čertík dokonce i pohladil a z jeho ušpiněných pacek nám zůstaly na tvářičkách černé šmouhy. On se totiž nerad myje. J J J

Potom už jsme se připravovali na vánoční svátky. Uklidili jsme si třídu, roztřídili hračky, povídali jsme si, co dělají maminky a jak jim pomáháme třeba při pečení cukroví. Také jsme si všechno vyzkoušeli. Zdobili jsme přáníčka, „nakupovali“ a vybírali, jaké suroviny jsou třeba na pečení cukroví, abychom nedopadli jako v pohádce, když pejsek s kočičkou pekli dort. Také jsme si zkoušeli ulovit kapříka. Vyzdobili jsme si třídu, nazdobili stromeček, poslouchali jsme různé zvuky, jestli poznáme, kdy zazvoní zvoneček, naučili jsme se nějaké koledy a teď už mohl přijít Ježíšek.

 

Vánoční stromeček zavoněl v pokoji,

maminka u stolu jablíčko rozkrojí,

a když ho rozkrojí, uvidí hvězdičku,

co byla schovaná v červeném jablíčku.

 

A taky tam ta hvězdička byla, když jsme jablíčko rozkrojili. A jaká krásná. To znamená, že budeme zdraví a šikovní celý rok. Nezapomněli jsme ani na naše školková zvířátka. Zanesli jsme jim rozkrájená jablíčka. Když jsme se vraceli do naší třídy, uslyšeli jsme zvonit zvoneček. Júúú, byl tady! Byl tu Ježíšek a přinesl nám spoustu dárečků – stavebnice, hry, různé skládačky. Dárky jsme rozbalili a pohráli jsme si s nimi. Po obědě jsme si chvilku odpočinuli. Odpoledne do naší třídy přišli i naše maminky, tatínci, bráškové a sestřičky, babičky a dědečci. Přednesli jsme vánoční básničky, zazpívali jsme koledy a pak už jsme si i s rodiči pohráli s novými hračkami, které jsme ráno našli pod naším stromečkem. Bylo to moc pěkně prožité odpoledne.

 

Já mám z Vánoc nejraději,

když se doma všichni smějí,

když se kapři mrskají

a prskavky prskají.

 

A jaké jsme našli dárečky doma pod vánočním stromečkem?

Tak o tom si povíme zase příště.

 

 

Přejeme všem hodně zdraví a štěstí po celý rok 2017.

 

 

Děti a paní učitelky ze Štěňátka