Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zájmový kroužek "Pokusy a rošťárny" 2. pololetí

Ani zima nezchladila naši chuť bádat a objevovat. Naopak! Využili jsme toho, že letos napadlo dost sněhu i v Ostravě, a pustili jsme se do zkoumání. Nejprve jsme si sněhové vločky prohlédli pod lupou. Víte, že žádná není stejná? Liší se od sebe stejně jako lidé.  Pak jsme měřili, jestli se rychleji rozpouští sníh nebo led, a pozorovali, co udělá sněhová koule nad hořící svíčkou. Jestli čekáte, že sníh začne tát a kapající voda uhasí plamínek, pak jste úplně vedle!

Po období sněhu přišlo období rýmy, kašle a chřipky. Ale jako správní vědci jsme se nezalekli ani této výzvy. Nemocem jsme sice na kloub nepřišli - žádné viry ani bakterie jsme neodhalili, ale aspoň jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o tom, jak funguje lidské tělo. Využili jsme nejrůznější pomůcky a taky sami sebe. Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli, jak pracují naše smysly a taky jak nás občas pěkně klamou.

A čím se zabýváme teď? Před nedávnem jsme se zamilovali do drátků, žároviček a bzučáků ze stavebnice Voltík. Sestrojujeme elektrické obvody a radujeme se, když všechno svítí, bliká, bzučí a hraje tak, jak má. Protože nejlepší pokus je pro nás ten, který sice vyžaduje trochu přemýšlení, ale nakonec se povede!

Zdraví vědci a vědkyně z Pokusů a rošťáren.